Bayanlarda Genital Bölge Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
20 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.575 kez okundu.

Dünyada 20 Yılı aşkın süredir, ülkemizde de 2000 li yılların başından itibaren uygulanan lazer epilasyon işlemlerinin bayanlar için en çok tercih edilenlerinin başında şüphesiz ki genital bölge lazer epilasyonu gelmektedir. Bu bölgenin hassasiyeti ve dolayısıyla lazer epilasyon uygulamalarında sık tercih edilmesi elbette ki kafalarda da bazı soru işaretleri oluşturmaktadır. Bunların başında genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmanın zararları var mıdır, yan etkileri nelerdir gibi sorular gelmektedir. Bu yazımızın içeriğinde bu tarz sorulara araştırarak bulduğumuz uzman görüşlerini paylaşarak cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle uzmanların tanımlamalarına göre lazer epilasyon uygulaması deri altındaki melanin tabakasını hedef alan lazer ışınları ile kıl kökünün canlılığını ve yenilenme özelliğini yok etmeye yönelik bir uygulamadır. Peki bu bölge hassas bir bölge olan genital bölge ise, lazer epilasyon yaptırmanın bu bölgeye geçici veya kalıcı zararları var mıdır? Bu sorunun cevabı olarak lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınının dalga boyları 800 ile 1100 nm arasında değiştiği düşünülürse, bu dalga boyunda bir ışının genital bölge içindeki organlara kadar inemeyeceği belirtilmektedir. Bugüne kadar yapılan uygulamalarda lazer ışınının genital-bolge-lazer-zararli-mideriye, deri altındaki kıl köküne ve en fazla yağ tabakasına kadar indiği gözlenmiş ve genital bölge iç organlarında herhangi bir yan etkisine ve zararına rastlanmamıştır. Lazer epilasyon uzmanı hekimler de ışının iç organlara kadar ulaşmasının mümkün olmadığı görüşünde birleşmektedir.

Sonuç olarak gerek bayan ve gerekse erkeklerde yapılan genital bölge lazer epilasyonunun akla takılan, yumurtalıklara zarar verir mi,  sperm sayısını etkiler mi, doğurganlığı azaltır mı, kısırlık yaratır mı gibi sorulara yanıt eğer ki uygulama profesyonel cihazlar ile ve işin uzmanı hekimler kontrölünde yapıldığı sürece bu fonksiyonlara herhangi bir zararı ve yan etkisi olmadığı yönündedir. Genital bölge lazer epilasyonunda illa bir yan etki olacaksa o da deri yüzeyinde geçici kızarıklıklar ve geçici yanma hissi olacaktır. Bu da zaten vücudun tüm bölgelerinde olabilecek ve zamanla eski haline dönecek bir lazer epilasyon yan etkisidir diyebiliriz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git