Emzirme Döneminde Lazer Epilasyon – Emzirirken Lazer Epilasyon Yapılır mı

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Bayanların lazer epilasyon konusunda merak ettikleri bir diğer husus da süt emziren annelerin emzirme döneminde lazer epilasyon yapılır mı yoksa yapılmaz mı sorusunun cevabıdır. Bu yazımızın içerisinde emzirirken lazer epilasyon yapılır mı, lohusalıkta lazer epilasyon (doğumdan sonraki ilk 6 hafta) lazer epilasyon yapılırsa emzirilen bebeğe zararı olur mu, emzirme döneminde lazer epilasyonun zararları var mıdır, kısacası emzirme döneminde lazer epilasyon ile ilgili soruların cevaplarını bulacaksınız.

Uzmanlara göre süt verme yani bebeği emzirme döneminde lazer epilasyon yapılmasının herhangi bir sakıncası yoktur. Bu şekilde lazer epilasyon yaptıran kişi sayısı oldukça fazladır. Emziririken lazer epilasyonun bebeğe veya anneye herhangi bir zararı bulunmadığı da ifade edilmektedir. Doğumdan sonraki ilk 6 hafta olan lohusalık döneminde de lazer epilasyon yaptırılabilri. Tabi kucağınızdaki buna ne kadar zaman ve fırsat bırakır orası ayrı. Ancak bildiğimiz gibi hamilelik döneminde durum farklıdır. Hamile bayanlara lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmemektedir. Kısacası emzirme döneminde lazer epilasyonun herhangbi bir sakıncası bulunmamakta, emzirirken lazer epilasyon yapılabilmektedir. Bu dönemde yapılan uygulamanında herhangi bir zararlı yönü görülmemiştir.

Konu ile ilgili en doğru ve geçerli bilgiyi lazer epilasyon uygulaması yaptırmayı düşündüğünüz poliklinik, hastane veya klinikteki işin uzmanı hekimden almanızı tavsiye ederiz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 9.446 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git