Friksiyon Yöntemi Nedir, Nasıl Yapılır ve Nerelere Uygulanır

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
22 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 2.394 kez okundu.

Epilasyonda Friksiyon Yöntemi Nedir, Nasıl ve Nerelere Uygulanır gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.
Friksiyon kelimesi; Türkçe anlamı “sürtünme” anlamına gelen ingilizce “friction” kelimesinden dilimize yerleşmiştir. Friksiyon yöntemi de istenmeyen tüylerden kurtulma(epilasyon) yöntemlerindendir, fakat çok sık kullanılan bir yöntem değildir.

Kol, bacaklar ve göbekteki zayıf, güçsüz ve yüzey alanı az olan tüyler için kullanılır. Peki Friksiyon yöntemi nasıl uygulanır sorusuna bakacak olursak; Friksiyon işlemi, vücuttaki ölü hücreleri temizlemeye yarayan ponza taşı gibi sert yüzeyli cisimler yardımı ile epilasyon yapılmak istenen bölgeye sürtülerek uygulanır.

Friksiyon uygulaması kolay, pratik ve maliyeti çok düşüktür, fakat etkisi uzun sürmez uygulanan bölgede yeniden tüylenme çabuk görülür.

Bu epilasyon uygulamasını yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan birtanesi epilasyon yapılacak bölgeye uygulama sırasında çok fazla bastırılmamalıdır. Eğer gereğinden çok bastırılırsa ciltte tahrişe neden olabilir.

Friksiyon yöntemi genital bölge ve koltukaltı gibi vücudun hassas bölgelerine uygulanmamalıdır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git