Friksiyon Yöntemi Nedir, Nasıl Yapılır ve Nerelere Uygulanır

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

22 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 2.745 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 1st, 2016 Saat 04:02 am yapılmıştır

Epilasyonda Friksiyon Yöntemi Nedir, Nasıl ve Nerelere Uygulanır gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.
Friksiyon kelimesi; Türkçe anlamı “sürtünme” anlamına gelen ingilizce “friction” kelimesinden dilimize yerleşmiştir. Friksiyon yöntemi de istenmeyen tüylerden kurtulma(epilasyon) yöntemlerindendir, fakat çok sık kullanılan bir yöntem değildir.

Kol, bacaklar ve göbekteki zayıf, güçsüz ve yüzey alanı az olan tüyler için kullanılır. Peki Friksiyon yöntemi nasıl uygulanır sorusuna bakacak olursak; Friksiyon işlemi, vücuttaki ölü hücreleri temizlemeye yarayan ponza taşı gibi sert yüzeyli cisimler yardımı ile epilasyon yapılmak istenen bölgeye sürtülerek uygulanır.

Friksiyon uygulaması kolay, pratik ve maliyeti çok düşüktür, fakat etkisi uzun sürmez uygulanan bölgede yeniden tüylenme çabuk görülür.

Bu epilasyon uygulamasını yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan birtanesi epilasyon yapılacak bölgeye uygulama sırasında çok fazla bastırılmamalıdır. Eğer gereğinden çok bastırılırsa ciltte tahrişe neden olabilir.

Friksiyon yöntemi Özel Bölge ve koltukaltı gibi vücudun hassas bölgelerine uygulanmamalıdır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git