İplik İle Epilasyon – Tüyleri İplik İle Alma Yöntemi

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

4 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.714 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

Epilasyon yöntemleri dediğimizde bu yöntemlerden bir taneside iplik ile alma yöntemidir. Genellikle bayanların sıklıkla başvurduğu iplik ile epilasyon yöntemi yüz, bıyık ve kaş tüylerinin alınmasında kullanılır. Bazı kuaförlerde de iplik ile tüy alma uygulamasına sıklıkla rastlanmaktadır. Özellikle iplik ile kaş alma, ip ile bıyık alma yöntemi hemen hemen her kuaförde uygulanır. Tabi bacaklar içinde iplik ile epilasyon yapılabilir. Bu yüz bölgesindeki yapılış şekline göre biraz daha farklıdır.

Daha Fazlası  Elektrolisis (Elektroliz) Epilasyon Nedir Fiyatları Nelerdir

Geçici bir epilasyon yani depilasyon yöntemi olan iplik ile alma işleminin sonuçları hızlı, etkili ve kesindir. Sonuç olarak 2 ile 4 hafta arasında değişen hem fiziksel hem psikoloik bir rahatlık sağlar. Tabi sonra kıllar tekrar boy göstermeye başlayacaktır. Yüz bölgesi için iplik ile alma uygulamasının ağrısız ve acısız olduğu, bacak kıllarını iplik ile almanın ise çok az acı ve yanma hissi verdiği belirtilmektedir.ip-ile-kas-biyik-alma-islemi

Daha Fazlası  Klasik Epilasyon Yöntemleri - Geçici Epilasyon

İp ile hem yüz hemde bacak epilasyonundan sonra kaşıntı oluşabilir. Eğer hijyenik olmayan malzeme kullanılıyorsa ciltte kızarıklıklar ve tahriş gibi durumlar da söz konusu olabilir.

Uygun bir ip ile ve tekniğini öğrenerek evde rahatlıkla uygulanabilecek olan iplik ile tüy alma işlemi geçici bir epilasyon yöntemi olup 2 – 4 hafta sürecek bir sonuç vermektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git