İplik İle Epilasyon – Tüyleri İplik İle Alma Yöntemi

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
4 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.461 kez okundu.

Epilasyon yöntemleri dediğimizde bu yöntemlerden bir taneside iplik ile alma yöntemidir. Genellikle bayanların sıklıkla başvurduğu iplik ile epilasyon yöntemi yüz, bıyık ve kaş tüylerinin alınmasında kullanılır. Bazı kuaförlerde de iplik ile tüy alma uygulamasına sıklıkla rastlanmaktadır. Özellikle iplik ile kaş alma, ip ile bıyık alma yöntemi hemen hemen her kuaförde uygulanır. Tabi bacaklar içinde iplik ile epilasyon yapılabilir. Bu yüz bölgesindeki yapılış şekline göre biraz daha farklıdır.

Geçici bir epilasyon yani depilasyon yöntemi olan iplik ile alma işleminin sonuçları hızlı, etkili ve kesindir. Sonuç olarak 2 ile 4 hafta arasında değişen hem fiziksel hem psikoloik bir rahatlık sağlar. Tabi sonra kıllar tekrar boy göstermeye başlayacaktır. Yüz bölgesi için iplik ile alma uygulamasının ağrısız ve acısız olduğu, bacak kıllarını iplik ile almanın ise çok az acı ve yanma hissi verdiği belirtilmektedir.ip-ile-kas-biyik-alma-islemi

İp ile hem yüz hemde bacak epilasyonundan sonra kaşıntı oluşabilir. Eğer hijyenik olmayan malzeme kullanılıyorsa ciltte kızarıklıklar ve tahriş gibi durumlar da söz konusu olabilir.

Uygun bir ip ile ve tekniğini öğrenerek evde rahatlıkla uygulanabilecek olan iplik ile tüy alma işlemi geçici bir epilasyon yöntemi olup 2 – 4 hafta sürecek bir sonuç vermektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git