Sir Ağda Yöntemleri ve Sir Ağdanın Uygulanması

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

7 Ocak 2011 tarihinde eklendi, 2.755 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 1st, 2016 Saat 03:50 am yapılmıştır

Sir ağda; klasik ağdaya nazaran çok daha kalıcı, uygulanışı basit, ağrısız ve doğal bir epilasyon yöntemidir. Epilasyon bize daha estetik bir görünüm ve kendimizi daha rahat hissetmemizi sağlar. Büyüyen dünya ve artan insan ilişkileri ile birlikte artık epilasyonu bayanlar kadar erkekler de düşünür oldu. Erkekler içinde İstenmeyen tüyler gerçekten büyük bir sorun haline gelmeye başladı. İşte bu sebeplerden dolayı hem bayanlar hemde erkekler klasik epilasyon yöntemlerinin yanında daha uzun süre kalıcı, uygulanması esnasında daha az acı veren ya da kalıcı epilasyon yöntemlerini keşfetmeye ve onları kullanmaya yöneldi.

Geçici fakat klasik ağdalara göre daha çok etkili ve tüylerin çıkma süreleri daha uzun olan epilasyon yöntemlerinden birisi de sir ağda yöntemidir.

Yazımızda Sir ağdanın tanımı, sir ağdanın çeşitleri, sir ağdanın diğer ağdalara göre üstünlük yönleri, bu ağdalarla fark yaratan Özel Bölgelikleri, Sir ağda nerelere ve nasıl uygulanır gibi başlıklara değinelim.

Sir Ağdanın Tanımı, Sir Ağda Nedir?
Sir ağda tamamen bitkisel doğal bir yöntem olup, çam ve benzeri ağaçlardan elde edilen farklı reçinelerin yağ ve bal mumu gibi doğal maddelerle muamele edilip işlenmesi ile yapılan bir ağda çeşididir.

Sir Ağda Çeşitleri Neler ve Hangi Çeşidi Vücudun Nerelerine Uygulanır?

Sir ağdanın uygulama şekline göre kartuş ve konserve sistem olmak üzere iki çeşidi bilinmektedir.

Daha Fazlası  İğneli Epilasyon Yöntemi İle Kalıcı Epilasyon

Kartuş Sistem İle Sir Ağda
Kartuş sistemi, tarif edildiği gibi hazırlanan sir ağdanın dönerbaşlığı olan plastik bir tüpe doldurularak kurulan sistemdir. Döner başlıkları sayesinde uygulama kolaylığı sağlar. Kartuş sistem ile sir ağda vücutta daha düz ve geniş alanlara sırt ve bacaklar gibi uygulanması daha basit bir yöntem olup, vücudun her bölgesine uygulanması uygundur. Kartuş sistem ile sir ağda yönteminde kullanılan her kartuş tek kullanımlık olup kişiye Özel Bölgedir. Bu yüzden sağlıklı bir yöntemdir.

Konserve Sistem İle Sir Ağda
Konserve sistem ile sir ağda ise hazırlanan sir ağdanın konserve kutuları gibi metal kutulara doldurulması ile elde edilir. Bu yöntemde sir ağda Özel Bölge spatulalar ile uygulanır. Spatulalar ile vücutta girintili çıkıntılı yüzeylere ulaşmak daha kolaydır. Bu yüzden girintili ve dar yüzeylerde konserve sisteme göre daha etkilidir. Ayrıca epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllar uzunsa kartuş sistem ile sir ağda yönteminde oynar başlığa kıllar dolanabileceği için konserve sistem daha çok tercih edilir.

Daha Fazlası  Uyuşturucu Sprey Kullanımı - Ağda ve Epilasyon Öncesi Sprey

Sir Ağdanın Uygulanışı
Sir ağda hazırlandıktan sonra döküldüğü kaba göre Konserve ve kartuş sistem gibi isim alır. İki sistemin uygulamalarında farklılıklar vardır. Kartuş sistem oynar başlığı ile daha düz ve geniş yerlere rahatlıklar uygulanabilrken, konserve sistem Özel Bölge spatula yardımıyla kartuş sistemdeki başlığın zorluk çektiği bölgelerde daha kolay uygulanır.

Sir Ağdanın Klasik Ağdalara Göre Farklılıkları
Klasik ağdanın ham maddesi şeker, sir ağdanın ise doğal reçinelerdir. Sir ağda doğal ve bitkisel olduğundan daha etkilidir. Sir ağda uygulamalarından sonra klasik ağda yöntemlerine göre tüylerin çıkma süreleri daha uzundur. Ayrıca uzman kişiler tarafından belli aralıklarla düzenli olarak uygulanırsa yapılan bölgedeki istenmeyen tüyler giderek zayıflar ve seyrekleşir. Klasik ağda yaparken hissedilen acı da sir ağda yöntemlerinde çok çok az hissedilir ve uygulanan bölgeyi tahriş etmez. Sir ağda doğal, pratik, temiz ve kullanışlı bir epilasyon yöntemi olduğundan tercih sebebi olabilir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git