Dermabrazyon Uygulaması İle Cilt Yenileme ve Çatlak Tedavisi

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

8 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 1.023 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

İnsanın cildinin temizlemesi için kullanılan birçok plastik cerrahi yöntemi vardır. Bunların çoğunda dışarıdan enjekte edilen Özel Bölge solüsyonlar vardır. Ancak dermabrazyon tekniği ile cilt temizlenmesi vücuda bırakılır.

Dermabrazyon halk arasında bilinen adıyla cilt yenilenmesi tekniğinde cildin yüzey tabakası mekanik yollar ile aşındırılır ve cildin kendini yenilemesi beklenir. İyileşen sivilcelerin bıraktığı izler, deri yüzeyindeki yara izleri bu tekniğin genel kullanım alanlarıdır. Hatta kalıcı dövmelerin silinmesinde de kullanılan bir yöntemdir.

Daha Fazlası  Yüzdeki Çiller İçin Lazer Tedavisi ve Lazer ile Çil Tedavisi Fiyatları

Dermabrazyon tekniği cilt yüzeyinin soyulması ile uyarılan hücrelerin daha taze, gergin ve pürüzsüz bir deri dokusu oluşturması işlemidir. Dermabrazyon tekniği ile ciltte bulunan girinti ve çıkıntılar da azaltılır. İyileşen sivilcelerin ya da yara izlerinin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi uygulanır. Ameliyat sonrası müdahale edilen bölgede ağrıdandermabrazyon-yaptirmak çok yanma görülür. Bu yanma hastayı rahatsız etmeyecek ölçüde küçüktür. Dermabrozyon uygulanan bölge yüzde ise bandaj uygulanmaz sadece merhem sürülür fakat giysilerin temas ettiği bölgede ise 3 gün ya da 4 gün bandaj uygulaması yapılır. Yaraların iyileşmesi ise 1 hafta ile 10 gün arasında değişmektedir. Dermabrozyon uygulaması ile iyileşen bölge pembe rengini zamanla normal cilt rengine bırakır.

Daha Fazlası  Ultrashape Yöntemi İle Bölgesel Zayıflama ve Yağ Yakma

Dermabrozyon uygulamasının mekanik yollarla yapılabildiği gibi lazer ile de yapılabilmektedir. Lazer ile yapılan dermabrozyon mekanik dermabrozyona göre daha kontrollü olur. Ve aynı zamanda lazer dermabrozyonun iyileşme hızı mekanik dermabrozyona göre daha fazladır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git