Göz Altı Morlukları İçin Lazer Tedavisi

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
20 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 783 kez okundu.

Göz altı morlukları birçok sebeple oluşabileceği gibi genellikle göz altı morluğunun sebepleri yapısal ve genetik kaynaklı olmaktadır. Bununla birlikte kişinin yaşam biçimi, uykuda geçirdiği sürenin yetersizliği, örneğin düzenli bir şekilde geç yatma ancak erken kalkma alışkanlığı, aşırı yorulma, alerjik sebepler vs. birçok sebep göz altı morluklarına neden olabilmektedir. Bu göz altı morlukları kişiye psikolojik olarak rahatsılık veren ve sosyal hayatında sorun yaşatan haller alabilecek bir durum oluşturabilir.

Peki göz altı morluklarının bir tedavisi, çözümü yok mudur? Elbetteki vardır. Günümüzde göz altı morluklarını lazer ile kalıcı olarak yok etme teknolojisi mümkünken, kişinin kendi çabası ile yorgunluğunu azaltarak, uyku düzeni yakalayarak, çok fazla güneş ışığına maruz kalmayarak vb. dengelemelerle çözümü sağlanabilir. Ancak durumun genetik ve yapısal bir sorun olduğu kanısında isek, bu kanıyı elbetteki uzman hekim koymalıdır. O zaman göz altı morlukları için lazer tedavisini tercih etmeliyiz.

Peki lazer ile göz altı morlukları nasıl yok edilir sorusuna cevap arayacak olursak da, farklı lazer teknolojileri ile farklı morluk sebepleri tedavi edilebilir. Örneğin mikrolazer peel teknolojisi ile cilt kırışıklıkları, deri toplanmaları giderilerek göz çevresinde ve göz kapağı altında yenileme işlemi gerçekleştirilir. Fraksiyonel lazer ile de göz altındaki morluklara işlem yapılarak mor bölgenin altındaki yani deri altı dokusu güçlendirilir ve kalınlaşması sağlanır, kalınlaşma sonucu deri toplanması kırışıklık açılarak morluğun çok daha az görünmesini yada göz altı morluğunun yok olmasını sağlar. Bir diğer göz altı morluğu lazer teknolojisi de Nd-yag lazerlerdir. Nd-yag lazerler ile de göz kapağı altında belirgin hale gelmiş damarlar, göz altı mormuş gibi izlenim verebilecektir, bu damarlar nd-yag lazer teknolojisi uygulanarak görünmez hale getirilebilir ve göz altındaki morluk izlenimi son bulmuş olur.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git