Gül Suyu Cilt Maskesi İle Sivilceleri Yok Etme Tarifi

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

12 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 666 kez okundu.

Gül ve gül ürünlerinin yıllardan beri güzellik için kullanıldığını bilmeyenimiz yoktur. Gül yağı, gül suyu, gül sabunu gibi ürünler antibakteriyel ve ferahlatıcı etkileri ile cildimizin daha temiz, daha havadar ve daha parlak bir görüntüye kavuşmasını sağlarlar. Bu yazımızın içeriğinde de gül suyu ile hazılayacağınız bir maskeyi yüzünüze veya cildinize uyguladığınızda sivilcelerin nasıl kuruyup yok olacağı ile ilgili bir tarif paylaşacağız.

Gül Suyu İle Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?
Öncelikle cilt maskemizin tamamen doğal olmasını istiyorsak edinececeğimiz gül suyunun doğal olmasına dikkat etmeliyiz. İçerisinde kozmetik veya kimyasal ürünler kullanılmış gül suları işimize tam anlamıyla yaramayabilir. 50 mililitre kadar doğal gül suyunu temin ettikten sonra, 1 kaşık bal (yemek kaşığı), 1 kaşık toş şeker ve 1 kaşık E vitamini yağını bir kase içerisinde karıştırıyoruz. E vitamini yağını herhangi bir eczaneden temin edebilirsiniz.  Sonuçta elde ettiğimiz karışım bizim gül sulu cilt veya sivilce maskemiz oldu.
gul-suyu-sivilce-maskesi-yapimi
Gül Suyu Sivilce Maskesinin Cilde Uygulanışı
Sivilcelerimizin bizi rahatsız ettiği ve maskeyi uygulayacağımız bölgeyi bol ılık su ile güzelce temizleyip, gün içinde kullanmış olabileceğimiz sabun, krem gibi etkilerden arındırıyoruz. Daha sonra elde etmiş olduğumuz gül suyu maskesini bir pamuk yardımı ile yada parmak uçlarımız ile sivilcelerin üzerine masaj yaparmışcasına ve iyice yedirerek uyguluyoruz. Akabinde bir 10 dakika bekletip yine bol ılık su ile maskeyi temizliyoruz. Gül suyu ile sivilce maskesini anlatılan şekilde haftada 1 kez uygulayanlar 3 hafta sonunda sivilcelerindeki kurumaları ve azalmaları, cildin daha parlak ve sıkı bir görünüme kavuştuğunu belirtiyorlar.

Daha Fazlası  Lazer İle Kalıcı Dövme (tattoo) Lazerli Dövme Silme

Eğer siz de gül suyu maskesi kullanarak sivilcelerinizi yok etmeyi denediyseniz, tecrübelerinizi, olumlu olumsuz görüş veya önerilerinizi aşağıdaki yorum kutucuğu vasıtası ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git