Güzel Olan Her Şey Estetik Midir?

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
11 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 602 kez okundu.

Estetik kavramı aslında bir anda ortaya çıkan bir kavram değildir. Bu kavram toplumsal  bilincin uzun yıllar içinde gelişmesiyle paralel olarak ortaya çıkmıştır. Başlarda gizli olarak da olsa var olan estetik kavramı günümüzde insanların  gelişen teknoloji ve bilim sayesinde daha da bilinçlenmeleriyle daha somut bir hale gelmiştir. Estetik kavramının somutlaştırılmasında filozofların rolü çok büyüktür. Filozoflar estetik kavramının insan zihninde canlanmasında ve güzellik kavramıyla ilişkilendirilmesinde öncü olmuşlardır.

Güzellik her insanın hatta her canlının içinde bulunan bir olgudur. Cansız varlıklar dahi bünyelerinde güzellikle ilgili bir şeyler taşımaktadır. Güzellik kavramının insanoğlu tarafından ilk olarak fark edilmesi  doğa yoluyla olmuştur. Doğanın el değmemiş güzelliğinden ilham alan insanoğlu yavaş yavaş bu güzelliği taklit etme yoluna gitmiştir. Gittikçe gelişen insan zihni doğayı taklit etmenin farklı yollarını da bulmuştur. Bu yolların hepsine birden bugün sanat ismini veriyoruz. İnsanoğlunun doğayı taklit edişinin önemli bir örneği müziktir.

Hayvanların çıkardığı sesler, rüzgarın ve yağmurun sesi , akan nehirlerin sesi taklit edilerek müzik kavramı ortaya çıkartılmıştır.  Bu şekilde içinde güzellik olduğu fark edilen her şey taklit edilerek somutlaştırılıp günümüze kadar gelmiştir. Tüm bu güzelliklerin günümüze kadar gelişerek gelmesinin sebebi estetik kavramının gizli bir şekilde var oluşuyla sağlanmıştır. Estetik  güzelliği en güzel ve düzenli  biçimiyle  ortaya çıkartabilen tek yoldur. Güzel olan her şey aynı zamanda estetikse eğer kusursuz olarak kabul edilir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git