Lazer İle Ben Aldırma Uygulaması – Lazer Ben Tedavisi

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
17 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 1.279 kez okundu.

Vücudumuzdaki benler bazen bizi rahatsız edecek boyutlarda ve yerlerde olabilmektedir. Bazı ben lerin ise kanserleşme ihtimalleri bulunduğu bilinmektedir. Böyle şikayetleri bulunan insanlar ben aldırma tedavilerini tercih ederler. Bu yazımızda ameliyatsız olarak lazer ile ben aldırma tedavisinden bahsedeceğiz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi eskiden ben alma işlemleri ameliyat ile veya kesip alma şeklinde gerçekleştirilirken, günümüzde lazer teknolojisi ile benleri aldırmak mümkündür.

Vücudumuzun hemen hemen her bölgesindeki benler lazer cihazı ile ağrısız ve sızısız olarak alınabilmektedir. Lazer ile ben alma işleminde lazer smart xide dot fraksiyonel karbondioksit lazer cihazı kullanılır.

Peki lazer ile ben alma tedavisi nasıl gerçekleştirilir. Öncelikle 1 ile 1,5 santimetre çapındaki benler için herhangi bir lokal anestezi işlemine gerek olmadan fraksiyonel CO2 smart xide dot lazer cihazı ile yapılan atışlar ile ben buharlaştırılır. lazer-ben-aldirma-tedavisiUygulma sonra bu bölgenin düzenli temizlenmesi ve antibiyotik krem işlemi ile 5-6 gün içersinde iyileşme gerçekleşir ve ben yok olmuştur. 1,5 santimetreden daha büyük benler için ise lokal anestezi uygulanarak aynı işlemler gerçekleştirilir ve sonuç olarak istemediğimiz ben’imize veda etmiş oluruz.

Lazer ile ben aldırma uygulaması genellikle tek seans sürmekte olup, nadiren 2 seans uygulamak da gerekebilir. Lazer ile ben aldırma fiyatları için ise net birşey söyleyemiyoruz. Fiyatlar tedaviyi yapacak olan merkezin fiyat politikasına göre değişebilecektir. Tedavisi sonrası aynı yerde ben tekrar çıkmamaktadır. Yani aynı bölgede eski benin tekrar oluşması söz konusu değildir. Ayrıca lazerle ben tedavisinde herhangi bir kesme işlemi olmadığından, ameliyatsız bir işlem olduğundan o bölgede yara, iz, leke vb. kalıntılar oluşmamaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git