Lazer İle Karbon Peeling – Yüz Gençleştirme ve Yüz Lekeleri Tedavisi

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

21 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 1.841 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

Bu yazımızın içerisinde karbon peeling nedir, karbon peeling nasıl uygulanır ve karbon peeling ile yüz veya cilt gençleştirme, lekelerden kurtulma nasıl sağlanır, bunun zararları, dezavantaj veya avantajları var mı gibi sorulara cevaplar bulmaya çalışacağız.

Lazer teknolojisinin karbon bir maskeye uygulanması işlemi Karbon peeling uygulaması olarak estetik ve güzellikte yüz gençleştirmede ve lekelerin yok edilmesi tedavisinde güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır. Öncelikle karbon peeling nedir sorusunu biraz daha açacak olursak genel olarak karbon peeling lazer ile yüz gençleştirme işlemine verilen isimdir. Bu lazer çok sık ve çok hızlı atış yapan Q switched Nd-yag lazerdir ve karbon kaplı cilde uygulandığından bu yöntem karbon peeling adını almıştır.

Daha Fazlası  Güzel Olan Her Şey Estetik Midir?

Peki karbon peeling uygulaması nasıl gerçekleştirilir ve karbon peeling sonucunda yüzde gençleşme veya lekelerin tedavisi nasıl olur? Öncelikle cilt veya yüz karbon maske adı verilen karbon kremi ile kaplanır. Daha sonra karbon kremi ile kaplanan bölgeye Q switched nd:yag lazer ile seri ve hızlı atışlar yapılır, bu atışlar o bölgede bir ısı enerjisi ortaya çıkararak karbon krem altında kalan karbon parçalarının patlamasına neden olur. Bunun sonucunda yüzde veya ciltte bulunan lekeler, yani ölü dokular ısının ve karbon-kremi-leke-tedavisi-lazer-peelingpatlamanın etkisi ile buharlaşır. Böylece o bölgedeki lekelere veda edilmiş olunur. Bu ısı ve patlamalar insana acı verecek, ağrı sızı yaratacak patlamalar değildir. Sadece cilt altı dokularda ısınma meydana getirerek tekrardan kollojenlerin faaliyete geçmesini, lekelerin buharlaşmasını, cildin sıkılaşarak, sarkıkların ortadan kalkmasını sağlayan bir durumdur. Karbon peeling ile ciltteki sarkıklar, yaşlılık görünümü ortadan kalakarak saf bir yüz ve genç bir tene sahip olmak mümkündür.

Daha Fazlası  Dudak Dolgusu Yaptıranlar?

Peki karbon peeling uygulamasının zararları veya avantajları dendiğinde ne söyleyebiliriz. Öncelikle uzman ellerde yapılan lazer ile karbon peeling yüz gençleştirme, akne ve leke tedavisinin bir zararı bulunmamaktadır. Bununla birlikte avantajları diyebileceğimiz karbon peeling işleminin her cilt tipi için uygulanabilir olması, yılın her günü, her ayı, her mevsiminde uygulanabilir olması, iyileşme süreci gibi bir dönemin söz konusu olmaması ve karbon peeling uygulamasında ağrı ve acı hissiyatı bulunmamasıdır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git