Lenf Drenaj Uygulaması – Lenf Drenaj Masajı ve Selülit Tedavisi

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

5 Ekim 2011 tarihinde eklendi, 1.360 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

Lenf Drenaj uygulaması birçoğumuzun birçok kez duyduğu ancak ne oladuğunu pek bilmediği, Lenf Drenaj Nedir diye kendi kendine sorduğu, bunun için de çeşitli araştırmalarda bulunduğu uygulamalardan birtanesidir. Lenf Drenaj Masajı da denen uygulamanın temel amacı vücudun rahatlaması ve selülit gibi istenmeyen fazlalıklardan kurtulmaktır. Şimdi Lenf drenaj ve Lenf Drenaj Masajı nedir konusuna biraz değinelim.

Lenf drenaj uygulaması mantık olarak vücudun lenf sisteminde oluşan tıkanıklıkları açmayı amaçlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile yapılan lenf masajında lenf sıvısının serbest ve rahat olarak akması sağlanacaktır. Lenfatik drenaj masajı da denen işlem el ile veya lenf drenaj makinesi ile uygulanmaktadır. El ile yapılan masaj vücudun o bölgesinin rahatlamasını, hiçbir ekstra uygulama kullanılmadan kan dolaşımının hızlanmasını ve kullanışmış olan lenflerin değişip yenilenmesini sağlamaktadır. Lenf drenaj makinesi ile yapılan uygulama da ise vücudun lenfatik sistemindeki hücreler beslenerek hareketlilik kazanması sağlanmaktadır. Bunun sayesinde ise kanda bulunan serbest yağ asitlrinin kolay bir şekilde yakılması sağlanmaktadır.

Daha Fazlası  Lazer Lipoliz - Lazer Lipoliz Yöntemi ve Fiyatları

Yukarıdaki bilgilerden de anlayabileceğimiz gibi lenf drenaj uygulamasının ve masajının en önemli etkileri vücutta bulunan bölgeslel fazlalıkların, selülit gibi ödemlerin ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlaması ve dolaşım sistemini düzenli bir hale sokmasıdır. Bölgesel zayıflama, incelme gibi isteklerinizde lenf drenaj işlemi en uygun uygulamalardan biri olabilir. Şimdi kısaca lenf drenajı özetleyecek olursak;

Lenf Drenaj Masajının Etkisi Nedir?
Ayakların uçlarından başlanıp bele kadar uygulanan lenf drenaj masaj tekniği ile vücutta kan dolaşımının hızlanması sağlanırken, fazlalık olan sıvı ve toksinler idrar yolu ile atılmaktadır.

Daha Fazlası  Varis tedavisi hakkında bilgi ve açıklamalar

Lenf Drenaj Uygulamasının Yan Etkileri;
Yüksek tansiyonu bulunan kişilere uygulanmaması gereken lenf drenajın, uzman bir ekip veya kişi tarafından masaj yapılması halinde herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir.

Lenf Drenaj Masajının Seansları ve Süresi;
Selülitlerinize ve istenmeyen bölgesel yağlanmalarınıza çözüm bulabileceğiniz lenf drenaj masajı yaklaşık yarım saat sürmektedir. Yani lenf drenaj uygulaması seansları yarım saattir diyebiliriz. Lenf drenajın olumlu sonuçlar elde edebilmek için haftada 2 veya 3 seans uygulanması önerilmekte olup, yaklaşık 10 seans sonucunda vücuttaki değişiklikler kendini belli etmektedir. Ağrısız ve acısız bir uygulama olan lenf drenaj seanslarına tedavi bittikten sonra da ayda 1 kez devam edilmesi önerilmektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Lenf Drenaj Uygulaması – Lenf Drenaj Masajı ve Selülit Tedavisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. zinet dedi ki:

    bu uygulama estepoint de mevcut. dileyen arayıp bilgi alabilirler.

    saygılar.

Sayfa başına git