Pressoterapi Nedir ve Nasıl Uygulanır – Pressoterapi ile Zayıflama

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

20 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.381 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

Güzellik ve estetik ile uğraşanlar, bu tip kaygıları için çözüm arayanlar veya daha iyisi neden olmasın diyenler için pressoterapi kavramı çokça duydukları, duyanların bazıları ne demek olduğunu bilirken bazıları için sadece kulak dolgunluğu olan bir uygulamadır. Peki nedir pressoterapi, pressoterapi nasıl uygulanır ve ne işe yarar?

Pressoterapi nedir:
Press yabancı kelime olarak basmak veya basınç anlamındadır, terapi de bildiğimiz terapi, rahatlama, o halde pressoterapi için de, Vücudun hücreler arası sıvı trafiği ve organlar arası sıvı alışverişini düzenlemek amacıyla belirli bölgelere uygulanan bir basınçtır diyebiliriz. Bu basınç bilgisayar destekli vakuumlu pompalar kullanılarak belirli bölgelere uygulanır ve kan dolaşımını hızlandırmak amaçlanır. Bu işlem uygulanırken hastaya vücudunu saracak şekilde plastik bir giysi giydirilir ve bu giysinin belirli bölgeleri şişirilmiştir. Uygulama bu şişirilmiş bölgelereden yapılır, böylece lenf bezleri ve damarlardaki dolaşım hızlandırılır.

Daha Fazlası  Karboksiterapi nedir Merak Edilenlerle Karboksiterapi

Peki bu uygulama yani pressoterapi (pressotherapy) ne işe yarar, kullanım alanları nelerdir?
Liposuction (liposakşın) yöntemine alternatif bir yöntem olarak, pressoterapi ile zayıflama,incelme ve selülit tedavisinde etkilidir. Ağrı ve acıları kısa sürede dindirme, vücut şekillendirme, ani sancılara müdahale etme gibi durumlarda etkilidir. Vücut için ten rengini ve tonunu açma konusunda, yani ten rengini canlandırmada kullanılabilir.

Daha Fazlası  Kalıcı Dövme Sildirme Suyu Nasıl? Kullananlar

Pressoterapi bu şekilde bir uygulamadır. Birçok güzellik ve estetik merkezinde pressoterapi uygulaması gerçekleştirilmekte olup, pressoterapinin yan etkileri varmıdır diye soracak olursak, herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır. Ancak kalp rahatsızlığı olanlar için uygulama yapılırken iyi analiz yapılmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git