Pulsed Dye Lazer Nedir? Cilt Sorunlarınız İçin Pulsed Dye (PDL) Lazer

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

8 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 2.141 kez okundu.

Estetik ve güzellik kaygılarını gidermek için 1980 li yıllardan beri kullanılan Pulsed Dye lazer yöntemi (kısa adı PDL) nedir, ne işe yarar gibi soruların cevabını bulmaya çalışırken, PDL uygulamaları ile hangi cilt ve deri sorunlarınıza çare bulabileceksiniz sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Öncelikle Pulsed dye (PDL) lazer nedir? diye soracak olursak; Deride bulunan kan damarlarını hedef alan, damarda seçilen bölgeyi sahip olduğu yoğun sarı ışık teknolojisi ile ısıtıp tahribat yaratan, bu tahribatı sadece ilgili bölgede gerçekleştiren ve çevre hücrelere veya dokulara zarar vermeden tedavinin gerçekleşmesini sağlayan bir lazer teknolojisidir. Peki Pulsed dye lazer ne işe yarıyor, niçin deride, damarda bir tahribat yapıyoruz? sorusuna cevap verecek olursak; Derideki damar kaynaklı lekelere veya damar kaynaklı deri sorunlarının tedavisi için pulsed lazer uygulanıyor.
pulsed-dye-pdl-lazer
Pulsed Dye lazer (PDL) işleminin başlıca uygulama alanlarından bahsedecek olursak, doğum lekeleri, damar kaynaklı ben tedavileri, akne tedavileri, yanık lekesi tedavisi, bazı damarsal sivilce tedavileri (Özel Bölgede görülen siğiller gibi), kızarık yüz tedavisi, derideki çatlakların tedavisi ve bazı ekzema tedavilerini sayabiliriz.

Daha Fazlası  Ucuz Parfüm

Pulsed dye lazerin yan etkileri veya dezavantajları var mıdır? Varsa nelerdir diye soracak olursak; Tam olarak yan etki demesek bile tedavi sonunda veya sürecinde ilgili bölgedeki deride kızarıklık, 1-2 haftalık bir süreçte düzelecek morarmalar, hatta bazı bölgelerde deride kabuklanma ve soyulmalar görülebilmektedir. Bu yan etkiler tedavinin gerekliliği olup kalıcı değildir ve bir süre sonra tamamen normale dönmektedir.

Daha Fazlası  Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Nasıl Olunur - Ne İş Yapar
Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git