Pulsed Dye Lazer Nedir? Cilt Sorunlarınız İçin Pulsed Dye (PDL) Lazer

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Estetik ve güzellik kaygılarını gidermek için 1980 li yıllardan beri kullanılan Pulsed Dye lazer yöntemi (kısa adı PDL) nedir, ne işe yarar gibi soruların cevabını bulmaya çalışırken, PDL uygulamaları ile hangi cilt ve deri sorunlarınıza çare bulabileceksiniz sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Öncelikle Pulsed dye (PDL) lazer nedir? diye soracak olursak; Deride bulunan kan damarlarını hedef alan, damarda seçilen bölgeyi sahip olduğu yoğun sarı ışık teknolojisi ile ısıtıp tahribat yaratan, bu tahribatı sadece ilgili bölgede gerçekleştiren ve çevre hücrelere veya dokulara zarar vermeden tedavinin gerçekleşmesini sağlayan bir lazer teknolojisidir. Peki Pulsed dye lazer ne işe yarıyor, niçin deride, damarda bir tahribat yapıyoruz? sorusuna cevap verecek olursak; Derideki damar kaynaklı lekelere veya damar kaynaklı deri sorunlarının tedavisi için pulsed lazer uygulanıyor.
pulsed-dye-pdl-lazer
Pulsed Dye lazer (PDL) işleminin başlıca uygulama alanlarından bahsedecek olursak, doğum lekeleri, damar kaynaklı ben tedavileri, akne tedavileri, yanık lekesi tedavisi, bazı damarsal sivilce tedavileri (genital bölgede görülen siğiller gibi), kızarık yüz tedavisi, derideki çatlakların tedavisi ve bazı ekzema tedavilerini sayabiliriz.

Pulsed dye lazerin yan etkileri veya dezavantajları var mıdır? Varsa nelerdir diye soracak olursak; Tam olarak yan etki demesek bile tedavi sonunda veya sürecinde ilgili bölgedeki deride kızarıklık, 1-2 haftalık bir süreçte düzelecek morarmalar, hatta bazı bölgelerde deride kabuklanma ve soyulmalar görülebilmektedir. Bu yan etkiler tedavinin gerekliliği olup kalıcı değildir ve bir süre sonra tamamen normale dönmektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 885 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git