Foto Epilasyon Kursu İle Güzellik Uzmanları da Foto Epilasyon Yapacak

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
20 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 984 kez okundu.

Yaklaşık 2 yıldır foto epilasyon yapma yetkileri bulunmayan güzellik uzmanlarının Milli Eğitim Bakanlığı ve bazı özel kuruluşlar tarafından ortak belirlenen Foto Epilasyon Uygulaması Eğitim Modülü ile alacakları foto epilasyon kursu ndan sonra artık  IPL cihazı ile foto epilasyon yapabilecekler.

Danıştayın vermiş olduğu karar ile 2011 yılında güzellik salonlarında ve güzellik uzmanlarına foto epilasyon yasaipl-foto-epilasyon-kurslariklanırken, 2 yıllık aradan sonra TESK’in mücadeleleri sonucu tekrar güzellik uzmanlarına IPL foto epilasyon yapma yolu açıldı. Güzellik uzmanları bağlı bulundukları odalar ve Milli Eğitim bakanlığının ortak düzenlediği foto epilasyon kursu (ıpl epilasyon kursları) na katılıp eğitimlerini tamamlayarak alacakları kurs bitirme belgeleri ile uygulamalarını yapmaya 2 yıl aradan sonra kaldıkları yerden devam edebilecekler.

MEB’e bağlı olarak mesleki eğitim merkezlerinde verilecek olan IPL Foto epilasyon kurslarının en az 32 saatten oluşacağı ve katılımcılardan Cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı sertifikası yada güzellik hizmetleri ustalık belgesi şartı aranacağı belirtiliyor.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git