Foto Epilasyon Kursu İle Güzellik Uzmanları da Foto Epilasyon Yapacak

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Yaklaşık 2 yıldır foto epilasyon yapma yetkileri bulunmayan güzellik uzmanlarının Milli Eğitim Bakanlığı ve bazı özel kuruluşlar tarafından ortak belirlenen Foto Epilasyon Uygulaması Eğitim Modülü ile alacakları foto epilasyon kursu ndan sonra artık  IPL cihazı ile foto epilasyon yapabilecekler.

Danıştayın vermiş olduğu karar ile 2011 yılında güzellik salonlarında ve güzellik uzmanlarına foto epilasyon yasaipl-foto-epilasyon-kurslariklanırken, 2 yıllık aradan sonra TESK’in mücadeleleri sonucu tekrar güzellik uzmanlarına IPL foto epilasyon yapma yolu açıldı. Güzellik uzmanları bağlı bulundukları odalar ve Milli Eğitim bakanlığının ortak düzenlediği foto epilasyon kursu (ıpl epilasyon kursları) na katılıp eğitimlerini tamamlayarak alacakları kurs bitirme belgeleri ile uygulamalarını yapmaya 2 yıl aradan sonra kaldıkları yerden devam edebilecekler.

MEB’e bağlı olarak mesleki eğitim merkezlerinde verilecek olan IPL Foto epilasyon kurslarının en az 32 saatten oluşacağı ve katılımcılardan Cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı sertifikası yada güzellik hizmetleri ustalık belgesi şartı aranacağı belirtiliyor.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 821 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git