Foto Epilasyon ve Lazer Epilasyon Arasındaki Farklar

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

İstenmeyen tüylerimize kalıcı çözümler arayışına girdiğimizde aklımıza ilk gelen uygulamalardan biri şüphesiz lazer epilasyon uygulamasıdır. Son yıllarda lazer epilasyon uygulamalarına alternarif olarak yine istenmeyen tüyleri yok etmede kalıcı çözümler vaadeden ve hayli başarılı sonuçlar elde edilebilen bir diğer uygulamada foto epilasyon uygulamalarıdır.

Peki lazer epilasyon ve foto epilasyon arasındaki farklar nelerdir?
Aslında foto epilasyon ile lazer epilasyon arasında uygulama safhasında çok belirgin bir fark bulunmamaktadır. Hatta flash lamba epilasyonu olarak da bilinen foto epilasyon, ıpl (yoğunlaştırılmış ışık) epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarını kapsayan bir epilasyon yöntemidir.  Foto epilasyonun lazer epilasyondan farkı lazer ışığı ile belirli dalga boylarına bağlı kalmadan ıpl teknolojiside kullanılarak daha yoğun ışık teknolojisi ile epilasyon gerçekleştirilmesidir.

İstenmeyen tüylerde lazer epilasyon mu daha kesin çözümler sunar yoksa lazer yerine foto epilasyon mu tercih edilmelidir? diye soracak olursak bu kişinin epilasyon yaptıracağı bölgeye ve epilasyon alanının özelliklerine göre değişebilecektir. Bu konuda doğru kararı işin uzmanı hekimin vermesi gerekmektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 1.264 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git