Bazı Lazer Epilasyon Cihazları ve İşlevleri

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Şüphesiz birçok epilsyon yöntemi arasında en iyi sonuç veren yöntemlerden birtanesi de lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde kullanılmakta olan cihazlar, makineler de, uygulama yapılacak kişinin tenine, kıl kalınlığına vs.. göre değişebilmekte ve farklı ışıklarda, farklı dalga boylarında lazerler ile en iyi sonuc verecek cihaz tercih edilmektedir.

Daha sonraki yazılarımızda ayrıntıları ile bahsedecek olduğumuz Lazer Epilasyon Cihazlarına kısaca değinelim.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı: Türk insanı için en uygun diyebileceğimiz lazer epilasyon cihazlarının başında alexandrite gelmektedir. Ağrısız, acısız ve hijyenik olan bu cihaz  çok etkili sonuçlar vermesi ile de sıklıla tercih edilmektedir.

Diyode Lazer Epilasyon cihazı: Çoğunlukla ince ve zayıf tüyler için tercih edilen bir epilasyon cihazıdır. Çok fazla hijyenik bir uygulama olmamakla birlikte kökü derinde bulunan ve kalınlığı fazla olan kıllarda verimli sonuç alınamayabilir. Ancak ince tüyler için ideal bir seçimdir.

NdYag Lazer Epilasyon cihazı: Ndyag lazer epilasyon cihazı bronz ciltlere dahi uygulandığından işlevi yüzeysel kalmakta ve derinde bulunan kıl köklerine etki edememektedir. Biraz acılı bir uygulama olması da Nd yag lazerlerin dezavantajlarındandır.

Bu gibi cihazların yanında bir lazer olmamasına rağmen epilasyonda etkili sonuçlar veren uygulamalarda mevcuttur. Bunların başında ışık bazlı sistemler olan IPL Foto epilasyon uygulamaları gelmetedir.

Şu unutulmamalıdır ki ben bu cihazla lazer epilasyon yaptırmak istiyorum demek gibi bir lüksümüz yoktur. Bunun için en uygun olanı işin uzmanı hekim belirlemeli ve beklediğimiz sonuca ulaşabilmek için hekim tavsiyelerinin dışına çıkılmamalıdır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 2.382 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git