Spektrofotometre nedir? Lazer Epilasyonda Dijital Spektrofotometre

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
1 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 748 kez okundu.

Spektrofotometre nedir? Spektrofotometrenin ne olduğuna ve lazer epilasyon uygulamalarında dijital Spektrofotometre kullanılmasının ne gibi artıları olduğuna bu yazımızda değinmek istiyoruz.

Öncelikle lazer epilasyonda amaç lazer ışığını kıl köküne göndererek o kökü tahtip etmesini ve tekrar kıl üretmesini engellemektir. Bu amaç doğru dozda lazer ışını kullanılarak gerçekleştirilebilir. Aksi taktirde olumsuz sonuçlar, aşırı dozlar ve yanma, tahriş olma gibi ihtimaller söz konusudur. Spektrofotometre nin dijital olanı ise bu iş için biçilmiş bir kaftandır. Uygulama yapılacak kişinin ten rengi dijatal Spektrofotometre ye tanıtılır ve Spektrofotometre den bu kişinin hemoglobin ve melanin değerleri, cildin hassaslık derecesi alınır, bu değerlerde uygulama yapılacak lazer epilasyon cihazının parametrelerinin ayarlanmasında kullanılarak hata en aza indirilmiş olur. Yani Dijital Spektrofotometre kişinin ten özelliklerini ölçen ve bu özelliklerin değişimini anlık olarak da takip etmeye yaran bir cihazdır.

Bu cihazdan alınan değerler sayesinde lazer epilasyonda kullanılacak lazer dozu ayarlanabilmekte ve doğru, güvenilir bir lazer epilasyon uygulaması gerçekleştirilirken, maximuma yakın olumlu sonuçlar elde etmek de kolaylaşmaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git