En yeni ve En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri ve Yaptıranların Yorumları

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenleri bekleyen soru işaretlerinin başında hangi lazer epilasyon yöntemini tercih etmek gerektiği gelmektedir. Bu sorunun cevabını sizi ön muayene edecek uzman hekimin vermesini tavsiye etmekle birlikte, bu yazımızın içeriğinde cilt tipinize göre hangi lazer epilasyon tekniğinin size uygun olacağı, bunun yanında lazer epilasyon yaptırmış kişilerin özetlenmiş yorumları ile de fikir vermeye çalışacağız.

Cilt tipinizi belirleyin: Genel olarak insanların cilt tipi çeşitli özelliklerine göre 6 farklı kategoride incelenmektedir. Aşağıda size hangi cilt tipinin hitap ettiğini belirleyerek lazer epilasyon yöntemi tercihinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Beyaz renkli cilt 1 : Bu cildin özelliği güneşte kızarır fakat kolay kolay bronzlaşmayan bir yapıdadır.
Beyaz renkli cilt 2: Güneşte kızaran birazda brozlaşan cilttir.
Beyaz renkli cilt 3: Güneşte çok az kızaran bi o kadar da bronzlaşan cilttir.
Açık kahverengi renkli cilt: Güneşte az kızaran ama kolayca bronzlaşan cilt tipidir.
Kahverengi renkli cilt: Güneşte kızarmadan kolayca bronzlaşan cilttir.
Koyu kahve ve siyaha yakın renkli cilt: Güneşte direk bronzlaşan cilt tipidir.

Cilt tiplerini saydıktan sonra hangi lazer epilasyon yönteminin yukarıdaki 6 farklı cilt tipi üzerinde ne gibi etkileri oluyor, avantajları ve dezavantaşları, yaptıranların yorumları nasıl onları inceleyelim.
lazer-epilasyon-yontemleri
IPL (Darbeli ışık) Lazer Epilasyon Yöntemi: Uzman tespitlerine göre 6 farklı cilt tipi için de tercih edilebilir ve sonuçlar gayet olumludur. Kesinlikle uzman hekim tarafından uygulanmalıdır. IPL yaptıranların yorumlarına göre en hızlı sonuçlanan yöntem olduğu, uzun süreli (5-6 yıl) kalıcılığı olan, uygulama esnasında herhangi bir anestezi, uyuşturma işlemi yapılmasa da ağrı acı vermeyen bir yöntem olduğu belirtilmektedir.

Diode (ütüleme) Lazer Epilasyon Yöntemi: Uzman görüşlerine göre en iyi lazer epilasyon yöntemlerinden biri olmakla birlikte çok koyu kahve ve siyah cilt tiplerine tavsiye edilmemektedir. Ütüleme lazer yaptıranların yorumlarına göre, tedavide çok az da olsa sinek ısırığı gibi ağrı olmaktadır. Yıllar süren kalıcılık sağlayan bir tedavi olup olmadığı hakkında yeterli bilgi yoktur.

Nd-yag Lazer Epilasyon Yöntemi: Uzman görüşüne göre yukarıdaki tüm cilt tiplerine uygulama yapılabilmekte olup, daha çok koyu cilt tiplerinde tercih edilmektedir. Yaptıranların görüşlerine göre ise hayli acı veren, yanma ve batma hissettiren bir yöntemdir. Kalıcı sonuçlar sağlayıp sağlamadığı uygulama yapılan dönemin mevsimsel özelliklerine göre değişebildiği ifade edilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi: Beyaz renk 1,2 ve 3 cilt tipleri için kullanılması önerilen cihaz için yapılan yorumlar hafif – orta acılı bir tedavi olduğu, kahverengi ve koyu renkli ciltlerde beklenen sonucu vermediği yönündedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 538 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git