Koltuk Altı Lazer Epilasyon ve Meme Kanseri İlişkisi

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

27 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 2.064 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 29th, 2016 Saat 11:23 pm yapılmıştır

Lazer epilasyon yaptıran bayanların en çok tercih ettiği bölgelerin başında koltuk altına yapılan lazer uygulamaları gelmektedir. Bu bölgeye lazer epilasyon yaptıran veya yaptırmayı düşünen bayanların kafasını kurcalayan bir soru da koltuk altı lazer epilasyon meme kanserine neden olur mu? sorusudur. Meme kanseri ile koltuk altı lazer uygulamasının bir ilişkisi var mı yok mu kısa bir araştırmadan sonra edindiğimiz bilgileri aktaracağız.

Daha Fazlası  Lazer Epilasyon Yanıkları ve Lekerleri İçin Krem Önerileri

Koltuk altına yapılan lazer epilasyon işlemi meme kanserini tetikler mi?
Sorumuzun cevabı olarak evet veya hayır diyemiyoruz. Çünkü bugüne kadar bu konuda yapılmış bilimsel bir araştırma veya çalışma yok.
Ancak dermatoloji uzmanlarının ifade ettiklerine göre koltuk altına uygulanan lazer epilasyon tedavisi meme kanseri ile ilişkilendirilemez.
koltuk-alti-lazer-epilasyon-meme-kanseri
Uzun yıllardır gerçekleştirilen lazer epilasyon tedavileri ile ilişkili herhangi bir meme kanseri vakaası bugüne kadar ne ülkemizde nede dünya ülkelerinde tespit edilmemiş. Yine lazer epilasyon cihazlarının yaydığı lazer ışınının naniyonize ışın olması sebebi ile koltuk altına yapılan lazer epilasyon işleminin meme kanseri için direkt olarak bir risk olmadığı deri hastalıkları uzmanları tarafından ifade ediliyor.

Daha Fazlası  Merak Edilenlerle Lazer Epilasyon Hakkında Herşey
Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git