Lazer epilasyon hakkında

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Eğer sizde sürekli istenmeyen tüyleriniz için traş olmaktan, cımbız kullanmaktan veya ağda yapmaktan bıktıysanız , lazer epilasyon tam size göre! Türkiyede ve Dünya’da en fazla uygulanan kozmetik uygulama lazer epilasyondur.

Lazer epilasyonun faydaları

Lazer epilasyon uygulamasıyla yüz , bacak , kol , koltuk altı , bikini bölgesi ve diğer bölgelerde istenmeyen tüyleri ortadan kaldırır.

Lazer epilasyon sadece kıl köküne etki ederek cildinize hasar vermez.

Lazer epilasyon hızlı bir işlemdir, küçük bölgeler örneğin bıyıkların tedavisi 3-5 dakikada biter. Büyük bölgeler örneğin bacaklar için lazer epilasyon yaklaşık 1 saat sürer.

Bölgesine göre 3 ile 7 seans sonrasında kalıcı olarak tüylerden kurtulunmuş olur.

Lazer epilasyona nasıl hazırlanmalı

Lazer epilasyon sadece tüyleri alma işleminden ziyade medikal kozmetik bir uygulamadır. İşlemden önce doktorunuz veya işlemden sorumlu teknisyen ile görüşmenizde fayda var.

Lazer epilasyon kıl köklerine etki ettiği için , 3-6 ay öncesinde tüylerinizi temizlemek için kullandığınız yöntemi azaltmalısınız, bu ağda olabilir , cımbız olabilir.

Lazer epilasyondan 6 hafta once ve sonra güneş ışığından kaçınmalısınız. Güneş ışığı maruziyeti lazer epilasyonun etkisini azaltıp ve işlemden sonra oluşabilecek komplikasyon risklerini arttırdığı kanıtlanmıştır.

İyileşme Süreci

Lazer epilasyondan bir ile iki gun içerisinde uygulanan bölge sanki güneşte yanmışcasına hafif bir ağrısı ve görüntüsü olur.  Bu sürede soğuk kompress yapmak işe yarayabilir. Eğer lazer epilasyon yüzünüze uygulanmışsa ertesi gün makyaj yapmanızda bir problem yok.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 330 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git