Lazer epilasyon hakkında

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

16 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 743 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 18th, 2017 Saat 10:36 am yapılmıştır

Eğer sizde sürekli istenmeyen tüyleriniz için traş olmaktan, cımbız kullanmaktan veya ağda yapmaktan bıktıysanız , lazer epilasyon tam size göre! Türkiyede ve Dünya’da en fazla uygulanan kozmetik uygulama lazer epilasyondur.

Lazer epilasyonun faydaları

Lazer epilasyon uygulamasıyla yüz , bacak , kol , koltuk altı , bikini bölgesi ve diğer bölgelerde istenmeyen tüyleri ortadan kaldırır.

Lazer epilasyon sadece kıl köküne etki ederek cildinize hasar vermez.

Lazer epilasyon hızlı bir işlemdir, küçük bölgeler örneğin bıyıkların tedavisi 3-5 dakikada biter. Büyük bölgeler örneğin bacaklar için lazer epilasyon yaklaşık 1 saat sürer.

Daha Fazlası  Lazer İle Epilasyon Nasıl Yapılır - Lazer Kılları Nasıl Yok Eder

Bölgesine göre 3 ile 7 seans sonrasında kalıcı olarak tüylerden kurtulunmuş olur.

Lazer epilasyona nasıl hazırlanmalı

Lazer epilasyon sadece tüyleri alma işleminden ziyade medikal kozmetik bir uygulamadır. İşlemden önce doktorunuz veya işlemden sorumlu teknisyen ile görüşmenizde fayda var.

Lazer epilasyon kıl köklerine etki ettiği için , 3-6 ay öncesinde tüylerinizi temizlemek için kullandığınız yöntemi azaltmalısınız, bu ağda olabilir , cımbız olabilir.

Daha Fazlası  Burun Üstündeki kıllar Lazer Epilasyon Fiyatı?

Lazer epilasyondan 6 hafta once ve sonra güneş ışığından kaçınmalısınız. Güneş ışığı maruziyeti lazer epilasyonun etkisini azaltıp ve işlemden sonra oluşabilecek komplikasyon risklerini arttırdığı kanıtlanmıştır.

İyileşme Süreci

Lazer epilasyondan bir ile iki gun içerisinde uygulanan bölge sanki güneşte yanmışcasına hafif bir ağrısı ve görüntüsü olur.  Bu sürede soğuk kompress yapmak işe yarayabilir. Eğer lazer epilasyon yüzünüze uygulanmışsa ertesi gün makyaj yapmanızda bir problem yok.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Lazer epilasyon hakkında Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Banu dedi ki:

    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ışığında yararlı bilgiler edindim:

Sayfa başına git