Lazer Epilasyon Işınları Benlere Denk Gelirse Zararı Olur Mu?

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
23 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 5.979 kez okundu.

Lazer ile epilasyon veya farklı uygulamalar yaptırmayı düşünüyorsanız cildinizdeki benler üzerine uygulanırsa zararlı olur mu gibi bir soru aklınıza gelmiş olabilir. Bu yazımısın içeriğinde lazer ışınları ile epilasyon yaparken cildinizdeki ben olan kısımlara ışın gelirse sorun olabilir mi? sorusunun cevabını araştırdığımız kadarıyla yazmaya çalışacağız.

Lazer epilasyonun benlere zararı olur mu?
Sorumuzun cevabı evet. Lazer ile uygulamalar gerçekleştiren hekimlerin ifade ettiklerine göre Benlerin üzerine yapılan lazer işlemleri ciddi yan etkilere sebep olabilir. Koyu renkteki benler üzerine lazer ışını denk geldiğinde ışında yapısal değişiklikler olabileceğini belirten uzmanlar bununda benler üzerinde yanıklara sebebiyet verebileceğini belirtiyor. Aşırı benli bir alanda yapılacak kontrölsüz ve uzman hekim desteksiz bir lazer epilasyon uygulamasının cilt kanserine kadar gidebilecek sonuçlar doğuracağını ifade eden uzmanları dinlemekte fayda var.

Benlere lazer epilasyon zararlı mı? içerikli bu yazımızı faydalı bulduğunuzu umar, yaptıracağınız lazer epilasyon işlemlerinizi işin uzmanı hekimler kontrölünde yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Lazer Epilasyon Işınları Benlere Denk Gelirse Zararı Olur Mu? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    Yüzüm de çok sayıda ben var birisi et ben büyük lazer yapılırken benleri beyaz kalem le kapattılar benlerin üzerinden defalarca geçti ve büyük olan benim yanmış zararı nedir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git