Lazer Epilasyon Merkezi Açmak İstiyorum – Herkes Epilasyon Merkezi Açabilir Mi?

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Yeni bir işe atılmak ve lazer epilasyon merkezi mi açmak istiyorsunuz? Bu yazımızın içeriğinde lazer epilasyon ile ilgili işyeri açmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husustan bahsedeceğiz.

Öncelikle kurumunuz için alacağınız lazer epilasyon cihazlarının (alexandrite, diode, nd-yag lazer) fiyatlarının 30 bin Euro’lar ile başladığını belirtelim. Tabi bunlar orjinal Alman veya ABD üretimi cihazlar. Orjinal cihaz maliyetlerini göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. Uzak doğu malı cihazlar seçmeyi düşünmeseniz iyi olur. Onların da fiyatları 20 bin TL ler ile başlıyor diyebiliriz. Başlıkta sorduğumuz sorunun cevabı olarak evet herkes lazer epilasyon merkezi açabilir. Ancak Sağlık bakanlığı yönetmeliğine göre lazer epilasyon merkezini açan kişi kurumda yönetici olmabilmesı için ilgili alanda doktor olmak zorundadır. Bu yüzden hekim olmadan kurumu açıyorsanız kurumun sahibi olabilirsiniz, fakat lazer epilasyon merkezinize yönetici olarak bir doktor atamak zorundasınız.
lazer-epilasyon-merkezi-acmak-istiyorum
Bir diğer husus ise güzellik merkezi açtınız, cilt bakımı, saç bakımı, kalıcı makyaj vb. uygulamalar ile hizmet veriyorsunuz. Peki lazer epilasyon konusunda hizmet verebilirmisiniz? Bu sorunun cevabı hayır. Sağlık bakanlığı tarafından yayınlanan Güzellik ve Estetik Amaçlı Hizmet Veren Sağlık Kuruluşları yönetmeliği gereğince lazer epilasyon uygulaması bir medikal estetik tedavisi olarak kabul edilmiş ve güzellik merkezleri kriterlerine göre yapılamaz denmiştir. Bunun için ilgili kurumun belirli klinik şartlarını yerine getirmesi istenmiştir.

Güzellik merkezi, lazer epilasyon merkezi veya kliniği açmak ile ilgili daha detaylı bilgiyi sağlık bakanlığı sitesinden Güzellik ve Estetik Amaçlı Hizmet Veren Sağlık Kuruluşları yönetmeliğini inceleyerek edinebilirsiniz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 3.681 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git