Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler?

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

16 Şubat 2020 tarihinde eklendi, 162 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Lazer epilasyon hemen hemen Türkiye şartlarında %40 gibi bir kesimin uyguladığı ve tercih ettiği bir istenmeyen tüylerle savaş etme yöntemidir. Bayanlar tarafından daha fazla ve sıklıkla tercih edilmesinden kaynaklı olarak bayanların daha fazla takip ettiği bir epilasyondur. Erkeklerde 5-7 yıldır aktif olarak tercih etmeye başladığı ve kullandığı bir yöntemdir.

  • Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması GerekenlerLazer epilasyon sonrası tekrar Lazer epilasyon yapacağınız için tüyleri cımbız ağda ile almak uygun değildir. Bundan dolayı lazer sonrası cımbız ağda kullanmayınız.

  • Lazer Epilasyon sonrası cildinizde bir kuruluk oluşacağından dolayı nemlendirici bir ürün kullanmanız gerekmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrası sıcak su ile duş alınması kesinlikle önerilmemektedir. Eğer duş alınacaksa soğuk su tercih edilmelidir.

  • Lazer epilasyon sonrası cildinizde kızarıklık, tahriş, kaşıntı olabileceğinden bu gibi durumlarda 1-3 saat arası beklemeniz ve kendiliğinden geçmesi gerekmektedir. Eğer geçmezse yatıştırıcı bir krem kullanmanız gerekebilir. Ama çok sıklıkla tercih edilen bir yöntem değildir.
  • Lazer epilasyon sonrası bölgeyi güneşten kesinlikle uzak tutmak gerekmektedir. Uzak tutulmayan veya güneşe maruz kalan bölgelerde cilt renginde farklılık oluşacağından böyle bir sorunla ve böyle bir cilt bozukluğuyla karşılamamak için güneşten uzak durunuz ve cildinizi kesinlikle nemlendirmeniz gerekmektedir.

  • Cilt kuruluğuna sebep olan beyaz sabunlardanda uzak durunuz. Bu sabunlar hem cildinize yapışıp tahriş etme riski bulunduğundan hemde cildi kurulaştırdığından tercih edilmemektedir.
Daha Fazlası  Lazer Epilasyon ile Kaş Alma Yöntemleri?
Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git