Lazer Epilasyon Yanıkları ve Lekerleri İçin Krem Önerileri

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

2 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 11.374 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 1st, 2016 Saat 03:06 am yapılmıştır

Lazer epilasyonun istenmeyen tüylerinizi yok etmek için avantajları çok fazla olsada bazı dezavantajları olduğunu da unutmamamız gerekir. Bu dezavantajlardan biride lazer epilasyon yanığı dediğimiz ciltte oluşan lekelerdir. Her ne kadar günümüzde gelişen  lazer epilasyon cihaz teknolojisinin uygulama sonrası leke sorunları oluşturmadığı söylense de yinede dikkatli olmakta fayda var.

Lazer epilasyon yanıkları genellikle uygulama sonrası hassas olan cildinizin doğrudan ve uzun süreli güneş ışığına maruz kalması sonucu oluşur. Bu lekelere sebebiyet vermemek içi lazer epilasyon uygulamasını kışın yaptırmayı tercih etmeli, yada seans sonraları birkaç gün güneş ışığına doğrudan maruz kalmamaya dikkat edilmelidir. Bununla birlikte günümüzde 4 mevsim lekesiz yanıksız lazer epilasyon yaptırabileceğiniz cihazlar olduğundan ve cildin denizden kumdan ve güneşten etkilenmeyeceğinden de bahsedilmektedir.

Daha Fazlası  Lazer Epilasyon ve Solaryum

lazer-yanigi-lekesi-icin-kremKonumuza döneek olursak lazer epilasyon uygulaması yaptırdınız ve sonrasında cildinizde kahverengimsi lekeler oluşmaya başladı, bu lekeler zamanla soyulmaya başladı ve soyulduktan sonrada günlerce gitmeyen kızarık bir görüntü oluştu işte bu noktada aşağıda listeleyeceğimiz kremler ile epilasyon yanıklarının ve lekelerinin iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Ancak şuna da dikkat etmelisiniz ki oluşan yanıklar sadece kırmızı bir lekeden ibaret değil ağrılı, su toplamış, fazla kabarmış ise bir cildiye uzmanına veya lazer epilasyon yaptırdığınız merkezin uzmanına görünmeniz sağlığınız açısından hayli önemlidir. Aksi durumda cildinizde geçmeyen epilasyon hatıraları ile yaşayabilirsiniz.

Lazer epilasyon yanık ve lekeleri için bazı krem önerileri;

Zeytinyağı: Öncelikle lekeler gözünüze çok basit belli belirsiz gibi görünüyor ve rahatsız edici yanık boyutunda değilse doğal çözüm olarak zeytinyağı sürebilirsiniz.

Daha Fazlası  Buz Lazer Epilasyon - Soprano ice Buz Lazer Yaptıranlar ve Yorumları

Advantan Krem: Lazer epilasyon yanıkları için önerilen kremlerden biride advantandır. Oldukça etkilidir. Eczanelerde bulabileceğiniz bu krem lekelere çözüm olabilir fakat içinde bulunan kortizon dolayısıyla uzun süreli kullanım için uygun değildir. Lekeli bölgelerinize sabahları 2 günde 1 sefer sürülerek kullanılabilir.

Madecassol Krem: Lazer epilasyon sonrası yanıkları için hayli faydalı bir krem olup hücre yenileyici etkisi ile hızlı bir tedavi sağlayabilir.

Bepanthen: Eczanelerden bepanthen plus kremi alarak epilasyon lekelerinize hergün uygulayabilirsiniz. Gün geçtikçe lekelerinizin renginin cilt renginize dönmeye başlayacaktır.

Yukarıda saymış olduğumuz kremler lazer epilasyon sonrası yanık ve lekeleriniz için tavsiye amaçlı verilmiş olup tedaviyi hızlandırmada faydalı olabilir. Ancak içinizde kuşkuya yer bırakmamak adına bir cildiye hekimine görünmenizinde daha sağlıklı olacağını unutmayın

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git