Lazer Epilasyonda Test Seansı Nasıldır Test Seans Süreleri ve Ücretleri Ne Kadardır?

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Lazer Epilasyon yaptırmaya karar verenlerin yapmaları gereken ilk iş lazer epilasyon testi yaptırmaktır. Bu test genelde lazer epilasyon uygulayan merkezlerde yapılır. Bu yüzden lazer epilasyon yaptıracağınız lazer epilasyon merkezini çok iyi seçmek gerekir.

Lazer epilasyon Testi Nedir?
Lazer epilasyon testi; lazer epilasyona başlamadan önce, kişinin kıl yapısı, kıl rengi, kıl kökleri ve cilt renginin analiziyle birlikte kişiyi lazer epilasyon hakkında maksimum bilgi vermektir. Cilt yapısı ve kıl özellikleri kişinin fizyolojik özelliklerine bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenlere önce detaylı olarak bilgi verilir daha sonra fizyolojik yapısı incelenmesi için test seansına geçilir.

Test seansı bir nevi prova niteliğindedir. Kıl yapısı, kıl rengi, kıl kalınlığı ve cilt renginiz analiz edilerek bir lazer epilasyon yöntemi veya cihazı seçilir. Seçilen bu cihazla Epilasyon yapılacak olan bölgenin küçük bir kısmına ve aynı lazer epilasyon yaparmış gibi o bölgeye test atışları yapılır. Bu prova yani test seansı yaklaşık 25 dakika sürer ve test seansını takip eden 24 ile 48 saat arasında cildinizin verdiği tepki ölçülür.

Test seansından sonra prova yapılan lazerin başarısı ölçülür. Lazer epilasyon yönteminin seçimi ve size uygunluğu lazer epilasyon seansını kısaltarak başarı oranını arttırır.

Lazer Epilasyon Test Seansının Amaçları Nelerdir?
Lazer epilasyon uygulaması cildinize uyumlu mu değil mi diye test edilir, yani herhangi bir yan etki yapıp yapmayacağı test edilir. Lazer epilasyon testinde kullanılan doz baz alınarak uygun doz da tespit edilir.  Lazer epilasyon test seansı lazerin başarı için çok önemli bir uygulamadır.

Lazer epilasyon testini lazer epilasyon uygulaması yaptıracağınız merkezde uygulanırsa ekstradan ücret alınmayabilir. Yani bu lazer epilasyon merkezinize bağlıdır. Ancak günümüzde birçok lazer epilasyon ve estetik merkezinde ücretsiz test seansları mevcuttur.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 897 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git