Radyofrekans ile Kalıcı Epilasyon

Lazerepilasyonu.net; Lazer epilasyon, Lazer epilasyon fiyatları, cihazları ve lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
Not: Bu konu Opr. Dr. Recep KAYA tarafından siz değerli okurlarımız için hazırlanmış olup bilgi vermek amaçlıdır. Herhangi bir muayene yapılmadan önce kesinlikle muayene yapılması gerekmektedir...............

Tıp dilinde ve bilimde radyofrekans bir ses sistemi olarak bilinir. Bu ses dalgaları epilasyonda da diğer lazer epilasyon cihazlarına entegre edilerek daha çabuk ve kalıcı çözümlere ulaşmada etkili olmaktadırlar. Bir radyofrekans dalgası bir madde üzerine belli bir sürede ve frekansta uygulandığında o madde üzerinde ısı etkisi yapar. Oluşan bu ısı, tıp dilinde koter denen yakma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Günümüzde Radyofrekans ile çalışan epilasyon cihazları da mevcuttur. Ancak tek başına radyofrekans ile epilasyon yeterli ve etkili bir yöntem değildir. Bu nedenle radyofrekans bazı bilim adamlarınca diode lazer epilasyon cihazına entegre edilmiş ve daha az lazer dozu kullanarak, radyofrekansında etkisiyle daha çabuk ve olumlu sonuçların elde edilmesi sağlanmıştır. Diode lazer cihazına eklenen radyofrekans siteminin daha düşük dozlarda lazer uygulayarak dahi aynı sonuçların elde edilebileceğini göstermiştir. Lazer epilasyonda kullanılan bı radyofrekans sistemine  elekto optik sinerji adı verilmiştir.

Elekto optik sinerji ile lazer epilasyonda düşük dozda lazer kullanarak olumlu sonuçlar elde etmek ve istenmeyen tüylerimize kalıcı çözümler bulmak mümkündür. Radyofrekansın lazer epilasyon da önemi de burada ortaya çıkmaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu içerik 894 kez okundu.

Etiketler:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Sayfa başına git