Ramazan Ayında Lazer Epilasyon Yaptırmak Orucu Bozar mı – Diyanet Ne Diyor?

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 14.411 kez okundu.

Mübarek Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde neyin orucu bozup bozmayacağı ile ilgili din işleri yetkilileri birçok soru ile muhattap kalıyor. Bunlardan ilginç olanlarından ve hayli merak edilenlerden bazıları da lazer epilasyon yaptırmanın orucu bozup bozmayacağı, ramazanda lazer epilasyon yapıtırılabilir mi gibi sorulardır.

Diyanetin lazer epilasyon yaptırmanın orucu bozup bozmayacağı ile ilgili fetvası açıktır. Vücuttaki kıllar ağda, lazer epilasyon, jilet vb. ne şekilde alınırsa alınsın veya aldırılsın oruç bozulmaz. Ancak şu hususa dikkat edilmelidir. Erkek veya kadınların özel bölgelerine (namahrem) epilasyon veya kıl alma işlemi kişinin kendisi tarafından yapılmalıdır. Bu bölgelere yapılacak işlemlerin başkası tarafından uygulanması yine orucu bozmayacaktır lakin namahrem bölgelere erkek veya kadın bir başkasının bakması veya dokunması dinen haramdır.
orucluyken-lazer-epilasyon
İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da bir programında lazer epilasyon yaptırmakla oruç arasında bir ilişki olmadığını, orucun bozulmayacağını, bu işlemlerin ramazan ayında da yapılabileceğini fakat mahrem bölgelere dikkat edilmesi gerektiğini, bu bölgelerde kişinin kendi işini, kendi temizliğini kendisinin yapması gerektiğinin önemini vurgulamıştır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Ramazan Ayında Lazer Epilasyon Yaptırmak Orucu Bozar mı – Diyanet Ne Diyor? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Elnare dedi ki:

    Teşekkür edirem Allah razı olsun🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  2. Elnare dedi ki:

    Teşekkür edirem

Sayfa başına git