Sarı Açık Renkli ve İnce Tüyler için Lazer Epilasyon

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
1 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 8.310 kez okundu.

Sarı renkli ve açık renkli tüylere Lazer epilasyon yaptırmak günümüz teknolojisinde oldukça zordur. Çünkü lazer epilasyonda tüylerin koyu renkli olması şartı aranır ve tüyler ne kadar koyu renkte ve kalın olursa başarı oranınında o kadar yüksek olması beklenir. Çünkü lazer epilasyon cihazlarının bir çoğu ince tüyleri ve sarı renkli kıl veya tüy köklerini görememektedir. Bu nedenle lazer epilasyondan açık renkli tüylerde %100 olumlu sonuçlar beklenilmez.

Ancak teknolojinin ilerlemesi ve sarı renkli ince tüy yapısına sahip insanların da düşünülerek yeni lazer epilasyon cihazlarının geliştirilmesi ile bazı cihazlar sarı ve açık renkli kılları da görebilmekte bu tüylere de epilasyon işlemi uygulanabilmektedir. Bu konuda herhangi bir tecrübemiz olmadığından sadece araştırmalarımız ve duyumlarımız ile oluşturduğumuz bu yazımızda cihaz detaylarını ve özelliklerini veremiyoruz ancak, heryerde bulunmadığı söylenen ve seçili merkezlerin ithal etmiş olduğu bazı lazer cihazları sarı renkli tüylere lazer epilasyon işlemi gerçekleştirebilmekte. Bu cihazlarında diode lazer cihazlarının bazı türevleri ve gemini lazer epilasyon cihazı olduğu söylenmekte. Tabii hal böyle olunca yapılan uygulama fiyatları da artış göstermektedir.

Şuan hala birçok merkezde ince ve sarı tüyler için lazer cihazı bulunmamakta ve lazer epilasyon sadece koyu renkli ve kalın kıl yapısına sahip olanlara önerilmektedir. İnce ve açık renkli tüylere ve kıllara sahip kişilere istenmeyen tüylerindne kurtulmaları için önerilen iğneli epilasyon olmaktadır. İğneli epilasyon da kimileri için çok acı verici bir yöntem olduğu ifade edilmetedir.

Siz değerli ziyaretçilerimizden açık renkli tüy yapısına sahip olupta lazer epilasyon yaptırmış ve olumlu sonuçlar almış olanlar varsa, epilasyon uygulamasında kullanılan cihazı ve gittikleri merkezi paylaşırlarsa diğer ziyaretçilerimiz için referans olmuş olurlar.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git