SSK İle Lazer Epilasyon – Estetik ve Lazer Epilasyonu SSK Karşılar Mı

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

29 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 19.598 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 1st, 2016 Saat 03:01 am yapılmıştır

Lazer epilasyon bilindiği gibi istenmeyen tüylere veya kıllara kalıcı olarak çözüm sunan bir estetik ve güzellik uygulamasıdır. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen birçok kişinin de merak ettiği konulardan biri SGK güvencesinin, SSK sigortası bulunmasının lazer epilasyon masraflarını karşılayıp karşılamayacığıdır. Lazer epilasyonun yanı sıra estetik ameliyat veya estetik uygulamalar için de SGK nın ödenek ayırıp ayırmadığı, SSK’nın kişinin bu maliyetlerini karşılayıp karşılamadığı da merak konusudur. Bu yazımızın içeriğinde de SSK ile ücretsiz lazer epilasyon veya estetik işlem yapılabilir mi konusuna değineceğiz.

Evet bu konu oldukça açık ve nettir. İster SSK ile anlaşmalı Özel Bölge kurumda ister devlet hastanesinde istersenizde yine SGK ile anlaşmalı Özel Bölge bir poliklinikte lazer epilasyon yaptırın, bunu devlet veya SSK karşılamayacaktır. Estetik ameliyatlar ve tüm estetik ve güzellik uygulamaları için de bu geçerlidir.  Çünkü istenmeyen tüyler genel sağlığı tehtid eden bir problem değildir. Kişinin dudaklarından memnun olmaması dolgu yaptırmak istemesi, burnunu beğenmemesi, bacaklarındaki tüyleri istememesi bir sağlık problemi değildir. Bu Özel Bölge ve kişisel bir uygulamadır. Bu yüzden SSK veya SGK lazer epilasyon uygulaması için kişisel bir ödenek ayırmamaktadır.lazer-epilasyonda-ssk-gecerlimi

Sözün özü kişi SSK ile anlaşmalı bir hastane veya bir devlet hastanesinde lazer epilasyon uygulaması yaptırmak istese dahi ücretini ödemekle yükümlüdür. Estetik ve güzellik uygulamaları ile lazer epilasyon gibi uygulamalar Sosyal güvenlik kurumu (SGK) veya Sosyal sigortalar kurumu (SSK) tarafından karşılanmamaktadır. Yani SSK lı olmak ücretsiz lazer epilasyon yaptırmanıza imkan vermez. SSK lazer epilasyon ve diğer tüm estetik işlem olarak tabir edilen ve keyfi olan (yaptırsanızda olur yaptırmasanızda) uygulamalarınıza maddi anlamda fayda sağlamayacaktır.

Daha Fazlası  Kaş Ortası Lazer epilasyon ve Kaş için Lazer Epilasyon Fiyatları

SSK lazer epilasyonu karşılar mı, ben SSK anlaşmalı hastanede lazer epilasyon yaptıracağım aceba ne kadar öderim, ben devlet hastanesinde lazer epilasyon yaptırsam SSK karşılar mı gibi soruların da cevabını bu yazımızda vermiş oluyoruz. SSK veya SGK güvencesi bu konularda fayda sağlamamaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

SSK İle Lazer Epilasyon – Estetik ve Lazer Epilasyonu SSK Karşılar Mı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Sibel dedi ki:

  Ben kıl kökü sorunlarından dolayı 3 defa ameliyat oldum sürekli ameliyat olmam yerine lazer epilasyonu karşılamaz mı sgk rica etsem aydınlatırmısınız beni.

 2. Hayat hayat dedi ki:

  Elif hanım, hormon bozukluğu durumunda devletin lazer epilasyonu karşıladığı doğru mudur ?Lütfen biraz bilgi verir misiniz ?

 3. elif aykal dedi ki:

  eksik bilgi vermişsiniz! sağlık sorunlarından dolayı(hormon bozukluğu) yüzde, kollarda, sırtta oluşan kıllanma için laser epilasyonu SGK karşılıyor.

 4. lazer epilasyon dedi ki:

  bilgiler için teşekkür ederim.

Sayfa başına git