Ultrasonik Lazer Epilasyon – Ultrasonik Epilasyon Nedir

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
3 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.827 kez okundu.

Ultrasonik epilasyon nedir sorusuna cevap vererek başlayacak olursak, son zamanlarda lazer epilasyon teknolojisine tamamlayıcı bir alternatif olarak uygulanan işlemin adıdır. Yani lazer epilasyon uygulamasının yanında kullanılan ultrason dalgaları ile yardımcı epilasyon işlemi ultrasonik epilasyonu ortaya çıkarmıştır.

Peki ultrasonik epilsayona neden gerek duyulur, ne işe yarar? Ultrasonik lazer epilasyon yöntemi ile normal lazerlerin göremediği beyaz ve sarı renkli tüyler ultrason dalgaları ile kolayca görülebilmekte ve ten rengi, kıl, tüy rengi ayırt etmeksizin tüm cilt tipleri için uygulanabilir bir yöntem olmaktadır. Normal lazer epilasyon ile başarının hayli zor olduğu bazı ten ve kıl tiplerinde tamamlayıcı ultrasonik epilasyon uygulaması kullanılarak daha hassas bir işlem ultrasonik-epilasyon-yontemigerçekleştirilmekte ve çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama lazerin göremediği tipteki kılları ultrason dalgaları ile ağrı ve acı hissetmeksizin kıl köklerinin yakılması prensibine dayanır.

Yüz, çene, koltuk altı, genital bölge gibi çok hassas bölgelerde lazer epilasyon yöntemi ile birlikte kullanılan ultrasonik epilasyon ile ağrı acı hissetmeksizin daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilmektedir. Kısacası Ultrasonik epilasyon yöntemi lazer epilasyon uygulamalarında ultrason teknolojisi ile ulaşılamayan noktalara ulaşılan tamamlayıcı bir yöntem olup başarılı sonuçlar vermektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git