Hamilelik Testi Aç Karnına mı Yapılır? Gebelik

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

16 Eylül 2020 tarihinde eklendi, 31 kez okundu.

Gebelik testi aç karnına mı yapılır? Test yaptırmak isteyenlerin aklına takılan sorulardan biridir. Bilindiği üzere gebelik testinde B-HCG hormonu baz alınır. Yani Beta HCG testi yapılır. Gebe kalan kişinin Beta-HCG değerlerinde yükseliş gözlemlenir.

Bu yükseliş özellikle ilk 10 gün içerisinde kendini belirgin oranda gösterir. Böylece test sonrası sonuç kesin ve net şekilde ortaya çıkar. Peki gebelik testinde açlık gerekir mi?

Daha Fazlası  Özel Hastane Kadın Hastalıkları ve Doğum Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Kişinin B-HCG testini yaptırması için herhangi bir açlık gerekmemektedir. İster tok ister aç karna test yaptırabilirsiniz. Bu sebeple günün her saati test yaptırmanız mümkün. Erken gebelik şüphesinde en doğru sonuc Beta HCG testi ile sağlanır. İdrar ile yapılan testler erken gebelik konusunda yeterli olmayabilmektedir. Bu sebeple kesin ve en doğru test, Beta HCG’dir. Tüm hastanelerde BHCG testini yaptırmanız mümkündür.

Daha Fazlası  Kan Tahlili Yaptırmak ve Kan Vermek Orucu Bozar mı?

Hamilelik Testi Aç Karnına mı Yapılır?

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git