Özel Hastane Göz Muayenesi Fiyatı Ne Kadar? Göz Bölümü

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

17 Eylül 2020 tarihinde eklendi, 24 kez okundu.

Göz sağlığı ve göz hastalıkları için göz muayenesi ücreti ödeyerek özel hastanelerde en iyi şartlarda muayene olabilirsiniz. İnsan hayatını birinci derecede etkileyebilen göz hastalıklarına dair çok fazla türde göz rahatsızlığı bulunmaktadır. Çok sık duyduğumuz miyop, astigmat, katarakt gibi rahatsızlıkların yanında göz estetiği de son yıllarda özel hastanelerde göz bölümünde oluşan yoğunluğu arttırdı. Devlet hastanelerinde yada özel hastanelerde göz bölümüne muayene olmak mümkün.

Ayrıca bir çok şehirde sadece göz hastalıkları hizmeti sunan hastaneler de bulunmaktadır. Yazımızda göz muayene ücreti ne kadar? SGK ile anlaşmalı olan hastanelerden muayene fark ücreti alınıyor mu? Bu sorulara yanıt verdik.

GÖZ MUAYENESİ ÜCRETİ NE KADAR?

Göz rahatsızlıklarının teşhis ve tedavileri için özel hastanelerde fazla sıra beklemeden muayene olmak mümkün. Bir çok özel hastane, günümüzde SGK ile anlaşmalı şekilde muayene etmektedir.

SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde muayene ücreti kamunun belirlediği limitler çerçevesinde alınabiliyor. 15 Lira devlet katkı payına ek olarak hastaneler göz bölümü muayenesi için en fazla 56 TL ödeme alabilmektedir.

Daha Fazlası  Acil’de Hamilelik Testi Yapılır mı? (Beta-HCG)

Yani bir göz muayenesi için ödenebilecek en yüksek tutar 71 TL’dir. Fakat bir çok hastane daha düşük miktarlarda göz muayenesi yapmaktadır. Ortalama 30-50 TL aralığında muayene olmak mümkün. Eğer SGK’lı değilseniz özel kayıt ile muayene olmanız gerekir.

Bu durumda hastanenin muayene için talep edeceği tutar farklı olur. Anlaşmasız daha yüksek muayene fiyatı sunan özel hastaneler, 100 liraya kadar muayene ücreti alabilmektedir. Daha yüksek ücret almak ise hastane yönetimlerinin inisiyatifindedir.

Dikkat! Teşhis İçin Tahlil İstenebilir…

Eğer göz doktoru muayene ettikten sonra yada etmeden önce bir tahlil istiyorsa, muayene ücreti kapsamı dışında kalır ve tahlil için ek ödeme yapmanız gerekebilir. Az sayıda hastanede tahlil ücretleri muayene ücretine dahil edilirken, bir çok hastanede tahlil ücreti muayene ücretine dahil edilmez.

Daha Fazlası  Özel Hastane Hba1c Testi Tahlili Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Göz Muayenesi Fiyatı Ne Kadar? Göz BölümüGöz doktorları genellikle göz tomografisi ister ve yeterli görür. Göz tomografisi ücretine kadar diye soracak olursanız 40-100 TL arasında bir tutar karşılığında göz tomografisini çektirmeniz mümkün.

Muayene hizmeti sunan hastanelerin hemen hemen tamamında göz tomografisi çekilebilmektedir. Sonuç ise anında hastaya verilir yada sisteme aktarılır.

GÖZ HASTALIKLARI VE SUNULAN TEDAVİ HİZMETLERİ

Peki göz hastalıkları bölümü hangi rahatsızlıklar ile ilgilenir ve hangi rahatsızlıkları muayene eder? Katarakt, lazer uygulamalar, miyop, astigmat, genel göz muayenesi, göz tansiyonu, göz anjiyosu, hipermetrop, retina hastalıkları, şaşı tedavisi, kornea topografisi, göz estetiği, lazer ile gözlük tedavileri, sarı nokta gibi rahatsızlıklarda teşhis ve tedaviler göz bölümü doktoru tarafından gerçekleştirilir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git