Erkek Genital Bölge Lazer Zararlı Mı? Umut Bey

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
8 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.

Soru: Merhaba hocam Ben Umut. Lazer epilasyonla ilgili bir sorun mevcut. lazer epilasyon genital bölgesine yaptırmak zararlı mıdır? değil midir? Bu konu hakkında düşüncelerinizi merak etmekteyim?

Cevap: iyi günler demekle başlamak istiyorum. Lazer epilasyon günümüzde hemen hemen kullanılmadığı alan bulunmamaktadır.

Hemen hemen her bölgede lazer epilasyon kullanılmakta ve kullanımı teknolojik olarak gelişmektedir. Şu anda uzun süredir kullanılan lazer epilasyon aletlerinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır .

20 yılı aşkın bir süredir kullanılan lazer epilasyon cihazlarının insann vücudunda oluşturduğu herhangi bir yan etki görülmemiş olup herhangi bir sakıncası olmadığı teyit edilmiştir. Yine de biz Doktorlar olarak lazer epilasyon cihazlarının hamilelerde kullanılmasını uygun görmemekteyiz.

Birçok bayanın sorduğu gibi, erkek hastalarım da sormaktır. Lazer epilasyonun Genital bölgeye ya da diğer deyişle yumurtalıklara herhangi bir zararı var mıdır? Lazer epilasyon yaparken Genital bölgeye yaptırmanız da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken üstüne basarak söylüyorum gittiğiniz firmalarda kullanılan cihazların FDA onaylı olmasına dikkat ediniz. FDA Onaysız cihazlar Yani bir diğer deyişle Çin malı cihazlar insan vücuduna zarar vermektedir.

Bu sebeple uzun yıllardır araştırılan ve bu konu hakkında gerekli onaylı komite olan FDA onaylı cihazları kullanmanızı önemle rica olunur!! iyi akşamlar.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git