Kızlık Zarı Jiletle Bozulur Mu?

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
7 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.110 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar bugünler çok sıklıkla rastladığım ve bir o kadar da arkadaşlarımızın en sıkıntılı sorunları arasında en önemli noktaya ulaşan kızlık zarının jiletle bozulması konusu hakkında biraz detay vermek istiyorum. Bir kullanıcımın whatsapp üzerinden bana hocam jilet ile vajina bölge temizliği yaparken vajina bölgemi kestim çok kan aktı acaba kızlık zarım bozulmuş mudur şeklinde bir soru iletmesi üzerine bu soruyu cevaplama ve sizlerle paylaşma gereği duydum.

Bayanların tereddüt yaşadığı ve daha benim bir türlü anlamadığım genital bölgelerinin neden jilet ile temizlediğini sorusunu hala kendime sormaktayım. O kadar güzel yöntemler varken acaba neden jilet diye kendime sormadan ve sizlere sormadan edemeyeceğim. Jilet ile temizlemeler oldukça kötü ve oldukça ters bir harekette önü alınmayan kazalara sebebiyet vermektedir. Bu gibi yöntemler konusunda oldukça başarılı bir şekilde çözüm sunana ağda, lazer epilasyon, depilatör, ve epilatörler varken jilet kullanmanın oldukça şahane ve akıl almaz bir sıkıntı olduğunu dile getirmeliyim.

Sorunun en net cevabına gelecek olursam. Jilet vb. ürünler ile kızlık zarınızı bozma ihtimaliniz bulunmamaktadır. O tür ürünler kızlık zarına yetişebilecek uzunlukta değildir. Bu sebeple o bölgede temizlik yaparken kaza ile vajina dudaklarının kanatılması kızlık zarı ile alakası bulunmamaktadır. Vajina dudağının bir bölgesinin kanatılması oluşturulmaktadır. 

Eğer imkanınız varsa bu tarz ürünler ile her hafta jilet ile temizlik yapmaktansa ayda bir defa lazer epilasyon yaparak 6 seans gibi bir sürede bir daha istenmeyen tüyler ile yüzleşmek zorunda kalmazsınız.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git