Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler? Kübra Hanım

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

18 Eylül 2019 tarihinde eklendi, 180 kez okundu.

Soru: Merhaba hocam benim adım Kübra. Geçen yıl lazer epilasyon yaptırdım ve yaptırdığım lazer epilasyon sonrası, lazer epilasyon yaptırdığım bölgelerde aşırı sivilceler oluşmaya başladı. Bu konuda ne önerebilirsiniz? Çözümünüz var mıdır? Yardımınız için teşekkür ederim.

Cevap: Kübra hanımın sorunuzu okudum ve inceledim. Lazer epilasyon sonrası vücutta aşırı derecede olmayan sivilceler kabul edilebilir şeklinde yorumlanmaktadır. Vücudun kimyasından farklı olarak uygulandığı için vücudunuzun farklı bir tepki vermesi normal olarak karşılanmaktadır.

Daha Fazlası  Lazer Epilasyon Özel Bölgeye Zarar Verir Mi? Pınar Hanım

lazer epilasyon sivilce izi

Aşağıda sizlere lazer epilasyon sırasında oluşabilecek sivilce vakalarına neden olabilecek olguları sizinle paylaşmaya çalışacağım.

  • Lazer epilasyon yaptırdığınız yerde lazer ucunun temizlenmemesi neticesinde sivilciler oluşabilmektedir. Kaliteli bir dezenfekte yapılmayan başlıklar sık sık karşılaştığımız bu durumu ortaya koymaktadır.
  • Lazer epilasyon cihazının ışık huzmesi ayarı tam olarak yapılmadığından kaynaklı olarak bölgesel vücut teması sivilceler oluşturabilmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrası güneşlenme güneş ışığına maruz kalma sivilce oluşumuna sebep olmaktadır.
Daha Fazlası  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılmaz? Deniz Hanım

Bundan kaynaklı olarak lazer epilasyon sonrası oluşacak sivilceleri çokta fazla aşırı derecede değilse önemsememek en önemlisi olmaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git