İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Hamile Bayanlara Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Hamilelik bayanlarda çok hassas bir dönemdir ve bu dönemde çok dikkat edilmesi gerekir. Peki Hamileler lazer epilasyon yaptırabilir mi, gebelikte bunun zararları var mıdır, varsa nelerdir? Bebek lazer ışınlarından zarar görür mü? gibi sorular akla gelmektedir.

Bakıldığı zaman lazer epilasyonun geçmişi çok da uzun senelere gitmemektedir yani henüz yeni yeni lazer epilasyon hayatımıza girdiğinden dolayı gebelikte lazer epilasyonun zararlı olup olmadığı tam manasıyla bilinmemektedir. Bunun için de varsayımlardan yola çıkmak biraz hayalcilik olur. Çünkü iki tane can taşıyan bir kişiye uygulama yaparak denek olarakta kullanılamayacağından ve bu konu bir muamma olduğundan dolayı hamile olan bayanlara lazer epilasyon uygulanmamaktadır.

Bu konuda yapılan çeşitli araştırmalar gösteriyor ki lazer ışığı sadece kıl köklerini etkiliyor, vücutta yapılan bölge haricinde bir zarar vermiyor ve hormonal dengeyi etkilememekte olduğunu gösteriyor. Bu yüzden hamileler de lazer epilasyon yapacağı bölge karın bölgesinden uzaksa belki lazer epilasyon uygulanabilir. Fakat her olayda bir risk olduğundan herhangi bir kaza durumunda lazer ışını direkt olarak bebeği etkileyebileceğinden hamilelikte lazer epilasyon önerilmemekte ve uygulanmamaktadır.

Gebelikte, normale bakış iki kat korunulması gereken bir dönemde en güzeli böyle bir riski almamaktır. Bakıldığı zaman bir takım kimyasal ilaçlardan ve doğal olmayan kimyasal katkılardan bu dönemde kaçınılması doktorlar tarafından önerilmektedir.

12 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 2.248 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Hamile Bayanlara Lazer Epilasyon Yapılır Mı? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ayse dedi ki:

    Emziren anneler lazer epilasyon yaptıra bilirmi

    1. Editör dedi ki:

      normalde yaptırmasında sıkıntı yok ama yinede yapmamanız yararınıza olacaktır.

Sayfa başına git