İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Bişektomi Kalıcı mı Geçici mi ?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Son zamanların trendi olan Bişektomi Ameliyatı oldukça yaygınlaşmıştır. Bişektomi Yanak Yağı aldırma ya da halk arasında bilinen Yanak inciltme ameliyatıdır. Bişektomi Yanak bölgelerinde bulunan yağ dokularının alınması ile ince bir yanak elde edilmektedir. Özellikle kilolu olmayan fakat dolgun yanakları yüzünden olduğundan daha kilolu görünenlerin yaptırdığı bir işlem olmaktadır. Bişektomiyi yaptırmak için uzman kişiler yaptırarak olanların en az ergenlik dönemini atlatmıș olması gerektiğini söylemektedir. Bunun gibi birçok merak edilen konular bulunmaktadır. İşte o merak edilen bazı konular;

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bişektomi öncesinde kişi ağrı hissetmesin diye kişiye lokal anestezi uygulanır ve daha sonra operasyona başlanır. Bişektomi işlemi cerrah tarafından yanakta açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bu işlem yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. Bişektomi sonrasında ekstra bir tedbir için hastane de kalmasına gerek kalmadığı için işlem sonunda hemen taburcu edilebilmektedir.

Bişektomi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Bişektomi Kalıcı mı Geçici mi ?Bişektomi işleminin sonucunu yaklaşık 3-6 ay sonra tam alabilmek mümkündür. Bişektomi sonrasında iyileşme süresini hızlandırmak için bir şey yapılmasına gerek duyulmasa da oluşan șișlikleri gidermek için buz kompleksi uygulanabilir. Fakat çok ağrı hissedilirse doktor tarafından önerilen krem ya da ilaç kullanılabilir.

Bişektomi Kalıcı mı Geçici mi?

Bişektomi hakkında aklımız da bir çok soru işareti bulunsa da onlardan en çok merak edilen sorusu ise Bişektominin Kalıcı olup olmamasıdır. Bişektomi Ameliyatında yanaktaki yağ dokularını alındığı için işlem sonrası alınan sonuçlar kalıcıdır. Ve kişi çok fazla kilo almadığı takdirde yüz hatların da bir değişiklik olmaz. Kalıcı olmasında ki en büyük etken doğru teknikle uygulanmıș olması olduğu için Bişektomi yaptırmadan önce işlemi gerçekleştirecek yerin güvenirliği araștırılmalıdır.

Bişektomi gibi birden fazla estetik ameliyatı bulunduğu için kalıcı olması çok önemlidir. Birçok estetik kalıcı olsa da bazı estetikler geçici olabilmektedir. Bişektomi de kalıcı olan estetik ameliyatlar arasında yer alan bir yanak estetiğidir. Ancak yaptırmıș olunan Bişektomi kısa sürede geçerse bu uygulanan teknik ile alakalı bir sorundur. Bu nedenle doğru tekniğin uygulandığından emin olunmalıdır.

8 Şubat 2022 tarihinde eklendi, 94 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git