İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

05.01.2022
120
Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Son zamanların trendi olan Bişektomi Ameliyatı oldukça yaygınlaşmıştır. Bişektomi Yanak Yağı aldırma ya da halk arasında bilinen Yanak inciltme ameliyatıdır. Bişektomi Yanak bölgelerinde bulunan yağ dokularının alınması ile ince bir yanak elde edilmektedir. Özellikle kilolu olmayan fakat dolgun yanakları yüzünden olduğundan daha kilolu görünenlerin yaptırdığı bir işlem olmaktadır. Genç görünümlü yanaklar ya da keskin çene hattına sahip olmak isteyenler de Bişektomi ile istedikleri görünümü elde ederler.

Bişektomi öncesinde kişi ağrı hissetmesin diye kişiye lokal anestezi uygulanır ve daha sonra operasyona başlanır. Bişektomi işlemi cerrah tarafından yanakta açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bu işlem yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. Ve kişi kendine geldiginde beklenen olasılığın tersinde bir durum yok ise  operasyon bașarılı geçmiș demektir. Bişektomi sonrasında ekstra bir tedbir için hastane de kalmasına gerek kalmadığı için de işlem sonunda hemen taburcu edilebilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi Etkisini Ne Zaman Gösterir?Birkaç konuda bilgi sahibi olunsa da çoğu konuda da bilgiye sahip olunmamaktadır. Fakat bu durum kişilerin içinde endişe duygusu yarattığı için kafalarında ki soru işaretlerini gidermek isterler. Ve bu yüzden ise  Bişektomiyi yaptırmak isteyenler Bişektomi hakkında bilinmesi gerekenler konuları ve kuralları araştırmaya başlamaktadır. Yaptırmak isteyenlerin aklında birden fazla soru bulunmakta ve onlardan en çok merak edilenini ise Bişektominin etkisinin ne zaman görüldüğüdür.

Peki Bişektomi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Bişektomi operasyonu için çok uzun bir süre gerekmese de Bişektominin etkisini göstermesi uzun süreli olabilir. Bişektomi sonrasında iyileşme süreci ortalama 4-6 ay arasındadır. Ancak Bişektominin etkisini göstermesi bu kadar uzun olmamakta aksine etkisini göstermesi 2-3 hafta aralığındadır. Etkisini gösterebilmesi için ekstra bir uygulama yapılmasını isteyen hastalar bulunmakta ve bu konu için doktorundan yardım istemektedirler.

Fakat Bişektomi sonrasında bisektominin etkisini hızlandırmak için bir yöntem bulunmamaktadır. Bu nedenle de kişinin ekstra bir uygulama yapmasına gerek yoktur. Bunun dışında ise iyileşme sürecinde yüzde șișlikler oldukça çok olacaktır. Ancak bu șișlikleri de her gün düzenli bir şekilde buz kompreksi ile geçirmek mümkün olacaktır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.