İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Yanak İnceltme Ameliyatını Bişektomiyi Hangi Doktor Yapar?

14.01.2022
129
Yanak İnceltme Ameliyatını Bişektomiyi Hangi Doktor Yapar?

İdeal bir yüz görünümüne kavuşmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu estetik operasyonlardan biri olan bişektomi, yüz hatlarının orantılı bir hâle getirilmesi için en etkili yöntemdir. Bişektomi Yanak Yağı aldırma ya da halk arasında bilinen Yanak inciltme ameliyatıdır. Bişektomi sayesinde genç bir görünüme sahip olmak ve elmacık kemiklerinin belirgin hale getirilmesi oldukça kolaydır. Bişektomi diğer adıyla Hollywood yanağı olarakta bilinmektedir. Hollywood yanağı genellikle Hollywood Starlarının yaptırmıș olduğu bir işlemdir.

Bişektomi işlemi cerrah tarafından yanakların içinde küçük bir kesi ile yağ torbalarını alma operasyonudur. Bu operasyon sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır ve sonrasında operasyon gercekleșir. Bu operasyon yaklaşık olarak 30-45 dakika arası sürmektedir. Diğer pek çok estetikte olduğu gibi sadece bir seans gerektirmektedir. Operasyon bittikten sonra ise kişi hemen taburcu edilebilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatını Bişektomiyi Hangi Doktor Yapar?Bişektominin sonuç vermesi için ise en az 3-4 hafta beklenilmelidir. Her ameliyat sonrasında olduğu gibi Bişektomiden sonra da iyileşme süreci vardır. Bu süreçte ise ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Ancak yüzde çok șișlikler oluşur ve ağrı olursa cerrahın önereceği krem ya da ilaç kullanılabilir. Krem ya da ilaç kullanımına gerek duyulmaz ise șișlikleri gidermek için buz kompreksi de uygulamak yeterli olacaktır.

Her konuda bilgi sahibi olunmamaktadır. Ve bilgi sahibi olmak istenmektedir. Bunun içinde araştırma yapılır. Bişektomiyi yaptırmıș olan ve yaptıracak olan kişilerin akıllarında birden fazla soru işareti bulunmakta ve bunlara cevap aramaktadırlar. Onlardan biri ise Bişektomi işlemini hangi Doktorun gerçekleştireceğidir.

Peki Bişektomiyi Hangi Doktor Gerçekleştirir?

Bişektomi gibi bir çok estetik yaptırılmakta ve bir çok estetik hakkında bilgi sahibi olunmamaktadır. Bilgi sahibi olmak için ise bir çok araştırma yapılmaktadır. En çok araştırma yapılan konulardan biri olan Bişektominin Hangi Doktor tarafından yapıldığı ile alakalı çok bilgi bulunmamaktadır.

Bişektomi genellikle özel hastanelerde yapılan ancak bazı devlet hastanelerinin de yaptırdığı bir işlem olmaktadır. Bişektomi işlemini alanında uzman olan Plastik Cerrahi ya da Estetik Cerrahi gerçekleştirir. Her hastane de estetik ya da Plastik Cerrahi bulunmadığından her hastane de gerçekleştirilmemektedir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.