İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Yanak İnceltme Bişektomi Sonrası Șikayetler Nelerdir?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Yüzümüzün güzel bir görünüm kazanması için yapılan birden fazla estetik bulunmaktadır. Onlardan biri ise son zamanların en çok tercih edilen Bişektomi (yanak estetiği) ‘dir. Bişektomi elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha oranlı bir hale getirilmesi için yanakta bulunan fazla yağların alınması ameliyatıdır. Yüze daha çekici ve oranlı bir görünüm kazandırmak amacıyla ağız içinden açılan kesiyle yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Hollywood yıldızlarının tarafından çok tercih edildiği için Hollywood Yanağı olarakta bilinmektedir. Hollywood yanağı olarak bilinen Bişektomi operasyonunun amacı elmacık kemiklerinin ortaya çıkarmak ve yüzün daha ince görünüme sahip olmasıdır.

Bişektomi özellikle ünlülerin yaptırmıș ve yaptırmak da olduğu bir operasyon olmaktadır. Bazı kişilerin yaptırmıș olduğu Bişektomi operasyonu olumlu sonuçlar verse de nadiren beklenmedik sonuçlarla karşılașılabilmektedir. Bu olumsuz sonuçların genellikle sebebi ise  Bişektomi operasyonunun gerçekleştirilen merkezinden kaynaklansa da uygulanan tekniğin ve uygulayacak kişinin rolü büyüktür.

Bişektomi sonrası herkesin bir șikayeti bulunmakta ve onlara bir çözüm bulmak istenmektedir. Ancak bir çok şikayet vardır.

Peki bu Bişektomi sonrası șikayetler nelerdir?

Yanak İnceltme Bişektomi Sonrası Șikayetler Nelerdir?Bişektomi herkeste farklı bir etki yaratabildiği için herkesin șikayeti farklı olmaktadır. Fakat çoğunluğun genel șikayetleri ise șișlik, morarma, ödem, ağrı ve acıdır. Bu șikayetler hemen hemen tüm Bişektomi gerçekleştiren kişilerin ortak șikayetidir. Bu șikayetler doktorlar tarafından normal karșılanmaktadır. Çünkü bir çok estetik sonrasında olduğu gibi Bişektomi sonrasında da bu tür șișlik, ödem, ağrı oluşması olası bir durumdur. Bu șikayetler de bulunan kişiler bir an önce bu șikayetlerden kurtulmak istemektedirler. Ve bu yüzden bir çok farklı yöntem denenmektedirler.

Ancak bu șikayetleri gidermek için ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Çünkü bu șikayetler kısa bir süre sonra geçecektir. Ancak çok ağrı ya da acı hissedilirse cerrahın önereceği krem ya da ilaç kullanılabilir. Bunun dışında ise șișlik ve ödemi geçirmek için evde her gün düzenli bir şekilde buz kompreksi uygulanabilir. Bunun yanı sıra da șișlik, ödem, ağrı ve acılar doktorun belirlediği tarihe kadar geçmez ise doktora başvurulmalıdır.

3 Ocak 2022 tarihinde eklendi, 102 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git