İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Hamile Bayanlarda Ağda Nasıl Yapılır Zararları Var mıdır?

07.06.2015
2.917
Hamile Bayanlarda Ağda Nasıl Yapılır Zararları Var mıdır?

Bildiğimiz üzere hamilelik bayanların en Özel Bölge dönemlerinden biridir. Bu dönemde bayanlar kendilerine dikkat ederken ikinci bir can taşıdıklarının da farkında olduklarından birçok hususta daha dikkatli olmak durumundadırlar. Bu yazımızda da hamile bayanlar ağda yapabilir mi, yapabilirse nelere dikkat etmeleri gerekir, hamilelikte ağda yapmanın anneye ve bebeğe zararı olur mu gibi sorulara yanıt arayacağız.

Öncelikle hamile olan bayanlar elbetteki ağda yapabilirler. Gebelik süresince ağda nasıl yapmılmalıdır sorusunun ekstra bir cevabı yoktur. Normal dönemlerinde nasıl ağda yapıyorlar ise aynı şekilde ağda yapılabilir. Bunun bebeğe bir zararı olduğu bugüne kadar görülmemiştir. Ancak normal şartlara göre dikkat edilmesi gereken bazı hususlar elbetteki vardır. Gebeliğin ilk aylarında bayanlar evde kendi kendilerine ağda yapabilirler. Ancak bu işlem sırasında canlarının yanması kendilerini kasmalarına sebep olabilir. Hamilelik durumunda oluşabilecek kasılmalar zararlı bir durum olarak görülür. Hamile bayanlar ağda yaparken kendini kasmamalıdır. Hamileliğin 5-6. aylarında büyüyen karın ağda yapmayı zorlaştıracaktır. Bu da ağda işleminin güzellik veya ağda salonlarında yapılması ile çözüme kavuşturulacaktır. Burada dikkat edilecek husus ise ağda yaptırılacak olan merkezin hijyenik koşullarda bu işi yapıyor olmasıdır. Herşeyin steril olması bir mantar hastalığı, bir enfeksiyon kampamak açısından çok önemlidir. Aksi halde bebek için olumsuz sonuçlar doğurabilecektir.

Özellikle hamilelhamilelikte-agda-yaptirmakiğin son aylarında ağdanın zararı var mıdır sorusuna cevap verecek olursak, hayır aksine yararı vardır. Son aylarda Özel Bölgeye yapılacak olan ağda ile doğumda bebeğin daha sağlıklı ve steril şartlarda doğması sağlanacaktır. Ancak şunada bir parantez açmak gerekir ki hekimlere göre gebelik sürecinde kıl kökleri çok hassastır. Bu hassasiyet ağda sırasında daha fazla acı hissi oluşturabilecek, bu acı hissinin çok yoğun olması ve kişinin kendini kasması erken doğumlara sebep olabilecek bir durumdur. Hamilelikte ağdanın olumsuz denebilecek yönü bu şekildedir. Kısacası hamileliğin son dönemlerinde Özel Bölgeye ağda yapmanın doğum öncesi faydası olmakla birlikte, kişinin kendini kasmaması rahat olması herhangi bir aksi sonuca neden olmayacaktır. Elbetteki hijyenik koşullar sağlanarak.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.