İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


İplik İle Epilasyon – Tüyleri İplik İle Alma Yöntemi

04.07.2013
2.129
İplik İle Epilasyon – Tüyleri İplik İle Alma Yöntemi

Epilasyon yöntemleri dediğimizde bu yöntemlerden bir taneside iplik ile alma yöntemidir. Genellikle bayanların sıklıkla başvurduğu iplik ile epilasyon yöntemi yüz, bıyık ve kaş tüylerinin alınmasında kullanılır. Bazı kuaförlerde de iplik ile tüy alma uygulamasına sıklıkla rastlanmaktadır. Özellikle iplik ile kaş alma, ip ile bıyık alma yöntemi hemen hemen her kuaförde uygulanır. Tabi bacaklar içinde iplik ile epilasyon yapılabilir. Bu yüz bölgesindeki yapılış şekline göre biraz daha farklıdır.

Geçici bir epilasyon yani depilasyon yöntemi olan iplik ile alma işleminin sonuçları hızlı, etkili ve kesindir. Sonuç olarak 2 ile 4 hafta arasında değişen hem fiziksel hem psikoloik bir rahatlık sağlar. Tabi sonra kıllar tekrar boy göstermeye başlayacaktır. Yüz bölgesi için iplik ile alma uygulamasının ağrısız ve acısız olduğu, bacak kıllarını iplik ile almanın ise çok az acı ve yanma hissi verdiği belirtilmektedir.ip-ile-kas-biyik-alma-islemi

İp ile hem yüz hemde bacak epilasyonundan sonra kaşıntı oluşabilir. Eğer hijyenik olmayan malzeme kullanılıyorsa ciltte kızarıklıklar ve tahriş gibi durumlar da söz konusu olabilir.

Uygun bir ip ile ve tekniğini öğrenerek evde rahatlıkla uygulanabilecek olan iplik ile tüy alma işlemi geçici bir epilasyon yöntemi olup 2 – 4 hafta sürecek bir sonuç vermektedir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.