İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Termoliz Yöntemi ile İğneli Epilasyon

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Epilasyon yöntemleri kategorisinde daha önceki yazılarımızda istenmeyen tüylerden kurtulmanın en eski ve etkili yöntemlerinden birinin iğneli epilasyon yöntemi olduğundan bahsetmiştik. Bakınız iğneli epilasyon. Bu yazımızda da iğneli epilasyonun uygulama şekillerinden biri olan termoliz (thermoliz) yöntemine değineceğiz.

Termoliz yöntemi nedir? İğneli Termoliz epilasyon nasıl uygulanır? : iğneli epilasyonda termoliz yöntemi düşük akımlı atışlar yerine yüksek frekansa sahip elektrik akımı ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Yani termoliz epilasyon hızlı ve yüksek frekanslı akıma sahip iğneli epilasyon yöntemidir. Bir diğer adı da flash yöntemi, Flash iğneli epilasyon olarak da bilinmektedir. Uygulama yine iğneli epilasyon yöntemi gibi gerçekleştirilir. Aradaki fark dediğimiz gibi thermolizde yüksek frekanslı yani hızlı akım kullanılmasıdır.

Termoliz epilasyon uygulamasında akımın şiddetini iğneli epilasyon cihazı otomatik olarak ayarlamakta olup kullanıcının ekstra bir ayar yapma şansı yotermoliz-flash-igneli-epilasyonktur. Cihaz uygulama bölgesindeki kıl tipi, cilt tipi ve uygulama alanına göre akımın şiddetini belirleyecektir. Bu sayede de uygulama yaptıran kişinin ağrı ve acı hissi hemen hemen hissedilmeyecek derecelere kadar düşmekte. Profesyonel ellerde uygulanan işlemlerde ağrı ve acı sıfıra inmektedir.

Termoliz (Flash) iğneli epilasyonda normak iğneli epilasyona göre işlemler daha hızlı gerçekleşmekte, daha kısa sürede daha etkili sonuçlar almak da mümkün hale gelmektedir. Ancak hiçbir zaman şunu unutmamak gerekir ki, uygulama her ne olursa olsun işin ehli ve uzman ellerde gerçekleştirilimeli, aksi halde hem beklentilerden çok uzak hemde beklenmetik sonuçlar doğurabilecektir.

8 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 3.565 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git