İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Bölgesel İncelme – Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Zayıflama Hareketleri

04.06.2013
1.205
Bölgesel İncelme – Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Zayıflama Hareketleri

Estetik ve güzellik dediğimizde fazla kilolar bu işin önüne set çeken en önemli sebeplerdendir. Fazla kilolarım yok ama yer yer fazlalıklarım var diyenler için de durum aynıdır. Bu yazımızın içeriğinde bölgesel zayıflamaya, bölgsel zayıflama veya incelme yöntemlerine, bölgesel zayıflama yöntemi hareketlerine ve diyetlere değineceğiz.

Bölgesel zayıflama dediğimizde kafamızda yanan ampülden de anlaşılacağı gibi vücudumuzun bir bölgesinde bulunan yağlar aklımıza gelir. Basen, göbek, kalça, bel gibi hatlarımızda ekstra bir fazlalık anormallik gözümüze çarpıyorsa, kilomuz fazla olmasa bile bölgesel incelme aklımıza bir çözüm olarak gelmektedir. Günümüzün en çok kullanılan bölgesel zayıflama yöntemleri ve uygulamalarını şu şekilde açıklayabiliriz:

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama: Fazlalıklarımızın bulunduğu bölgeye kavitasyon cihazı ile gönderilen ses dalgalarının yağ hücrelerini parçalaması ve enerji açığa çıkartması olayına dayalı ve günümüzde sıklıkla tercih edilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir kavitasyon.

Lazer Lipoliz İle Bölgesel İncelme: Yine en çok uygulanan bölgesel incelme yöntemelerinden biridir lazer lipoliz yöntemi. Bu yöntemde diode lazer cihazı ile gönderilen lazer ışınlarının yağ hücresi zarını patlatması ve yağ yakımını hızlandırması mantığı kullanılır.

Radyo Frekans İle Bölgesel Zayıflama: Bir başka sık kullanılan bölgesel incelme yöntemlerinden biri de radyofrekans yöntemidir. Bu yöntemle selbolgesel-zayiflama-yontemi-hareketlerülitleri yok etmek, bölgesel yağları güvenli bir şekilde yakmam mümkündür. Uygulama radyo frekans cihazı ile gönderilen dalgaların gönderildiği bölgedeki ısıyı 43 derecelere çıkarması, bölgedeki ısının artması ile iyonların hareketlenmesi ve enerji açığa çıkması durumuna dayanır.

Plates Hareketleri İle Bölgesel Zayıflama: Estetik uygulamalar dışında bölgesel zayıflamada etkili bir diğer yöntemdir plates ve plates hareketleri. Düzenli egzersiz ve plates hareketleri ile istemediğimiz kilolarımıza veda edebilir, bölgesel olarak çalışarakda o bölgedeki sıkılaştırabilir yağları yok edebiliriz. Pilates bölgesel zayıflatan hareketleri kategorilere ayırdığımızda göbek eritme hareketler, kalça inceltme, kalça sıklaştırma hareketleir, bel inceltme, basen eritme hareketleri diye sıralayabiliriz. Bu hareketlerin doğru öğrenilmesi ve düzenli uygulanması bölgesel zayıflama için platesi ideal bir alternatif haline getirmektedir.

Bölgesel Zayıflama Diyetleri: Diyet yaparakda bölgesel zayıflamak mümkünmüdür demeyin. İyi bir diyetisyenin vereceği iyi bir zayıflama diyeti düzenli bir egzersiz programı ile de desteklenerek diyet ile bölgesel zayıflama ve incelmek de mümkündür.

En çok kullanılan bölgesel zayıflama yöntemlerinden bu şekilde bahsettik ancak atlamadan çok önemli bazı yöntemleri de listeleyelim. Ozon ve oksijen tedavisi, liposuction (liposakşın), mezoterapi, ozon lipolizi, vakum masajı gibi uygulamalar da önemli bölgesel zayıflatan ve yağ yaktıran uygulamalardandır. Sizin için hangi uygulamanın daha iyi olacağına kendiniz seçim yapmadan önce estetik birimlerinin uzman hekimlerine muayene olarak karar verilmesini tavsiye ederiz. Birçok güzellik ve estetik birimi ücretsim muayene seansları ile müşterilerine bu konularda tespit ve tanıda yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı, yağsız sıkı sıkı günler dileriz…

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.