İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Cildinizdeki Lekeleri Yok Etmek İçin Pratik Bir Maske Tarifi

30.10.2013
1.027
Cildinizdeki Lekeleri Yok Etmek İçin Pratik Bir Maske Tarifi

Birçoğumuzun cildindeki, Özel Bölgelikle yüzündeki lekeler zaman zaman rahatsız edici şekiller almaktadır. Sabah uyanıp aynaya baktığımızda yüzümüzü biraz kırışmış biraz büzüşmüş ve aslında üzerinde ölü deri hücreleri bulunan bir halde görürüz. Bu ölü hücre tabakasını temizlemek cildimizi doğal güzelliğine bürünmesine, parlaklık kazanmasına imkan verir. Bu ölü tabakayı yok etmek için ise soğuk su veya sıcak su her zaman işe yarayamayabilir.

İşte bu yazımızda evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz ve cildinizin doğal parlaklığını kazandıracak, ferahlatacak  ve lekeleri yok etmenize yarayacak bir cilt maskesi tarifi vereceğiz. Hazırlanmasıda, uygulamasıda oldukça kolay olan ve cilt lekelerini yok etmenize de fayda sağlayacak bu maskenin tarifi şu şekilde. Öncelikle 1 çorba kaşığı yoğurdu bir kaba koyun, daha sonra 2 çay kaşığı karbonat ekleyerek karıştırın. Karışımın üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağ ekleyip üzerine 3-5evde-cilt-maskesi-yapimi damla limon damlatın. Ancak damla sayısını fazla arttrımayın. Ve tüm karışımı iyice karıştırım güzel bir karışım elde edin.

Gelelim hazırlamış olduğumuz maskenin uygulamasına, öncelikle yüzünüzü ılık bir su ile yıkayarak iyice kurulayın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz cilt maskesini cildinize masaj yaparak iyice yedirin. Ardından 15 dakikalık bir beklemeye geçin. 15 dakika sonrasında tekrar cildiniz yine çok sıcak olmayan, soğuk da olmayan ılık derecede su ile güzelce temizleyerek kurulayın. Ardından nemlendirici kreminizi işaret parmaklarınıza sürerek, parmaklarınızla cildinize masaj yapar gibi sürün. Ve artık aynada doğal parlaklığına kavuşmuş, ölü hücre tabakasından arınmış yüzünüzü görüyorsunuz.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.