İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Dermabrazyon Uygulaması İle Cilt Yenileme ve Çatlak Tedavisi

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

İnsanın cildinin temizlemesi için kullanılan birçok plastik cerrahi yöntemi vardır. Bunların çoğunda dışarıdan enjekte edilen Özel Bölge solüsyonlar vardır. Ancak dermabrazyon tekniği ile cilt temizlenmesi vücuda bırakılır.

Dermabrazyon halk arasında bilinen adıyla cilt yenilenmesi tekniğinde cildin yüzey tabakası mekanik yollar ile aşındırılır ve cildin kendini yenilemesi beklenir. İyileşen sivilcelerin bıraktığı izler, deri yüzeyindeki yara izleri bu tekniğin genel kullanım alanlarıdır. Hatta kalıcı dövmelerin silinmesinde de kullanılan bir yöntemdir.

Dermabrazyon tekniği cilt yüzeyinin soyulması ile uyarılan hücrelerin daha taze, gergin ve pürüzsüz bir deri dokusu oluşturması işlemidir. Dermabrazyon tekniği ile ciltte bulunan girinti ve çıkıntılar da azaltılır. İyileşen sivilcelerin ya da yara izlerinin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi uygulanır. Ameliyat sonrası müdahale edilen bölgede ağrıdandermabrazyon-yaptirmak çok yanma görülür. Bu yanma hastayı rahatsız etmeyecek ölçüde küçüktür. Dermabrozyon uygulanan bölge yüzde ise bandaj uygulanmaz sadece merhem sürülür fakat giysilerin temas ettiği bölgede ise 3 gün ya da 4 gün bandaj uygulaması yapılır. Yaraların iyileşmesi ise 1 hafta ile 10 gün arasında değişmektedir. Dermabrozyon uygulaması ile iyileşen bölge pembe rengini zamanla normal cilt rengine bırakır.

Dermabrozyon uygulamasının mekanik yollarla yapılabildiği gibi lazer ile de yapılabilmektedir. Lazer ile yapılan dermabrozyon mekanik dermabrozyona göre daha kontrollü olur. Ve aynı zamanda lazer dermabrozyonun iyileşme hızı mekanik dermabrozyona göre daha fazladır.

8 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 1.238 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git