Göz altı morluklarının nedenleri ve doğal tedavi yöntemleri

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

2 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.567 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

Göz altı morlukları dendiğinde akla ilk gelen şey kişinin yorgun yada uykusuz olduğudur. Lakin yorgunluk ve uykusuzluk sorunu olmayan insanlar da bu problemle karşılaşabilirler. Böyle bir durumdan çok sayıda şikayetçi insan vardır. Önemli olan ise bu göz altı morluklarının birçok nedeni olabilmesi durumudur. Bu yazımızın içeriğinde göz altı morluklarınıza çözüm olabilecek bazı doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Göz altında oluşan morluklarının nedenleri ve çözümleri: Göz altı morlukları astım, alerji ve sinüzit hastalarında fazlasıyla görülmektedir. Gözleri kaşındıran herhangi bir durum göz altına da etki edeceğinden göz altları morarmaktadır. Burun tıkanıklığı durumunda da göz ve burun arasındaki damarlar genişler ve damarlar daha belirgin görünerek göz altı morluklarına neden olabilir.

Dengesiz beslenme de göz altlarının morarma sebelerindendir: Vücuda gerekle besin ve minareller alınmadığı zaman vücutta bazı problemler meydana gelebilmektedir. Göz altı morluklarıda buna bir örnektir.

Hamilelik dönemi: Hamilelik döneminde kadınların cilt rengi solgunlaşır ve dolayısıyla göz altlarında morluklar oluşur.

Tüm bu göz altlarının morarmasına sebep olan faktörler için doğal çözüm yöntemleri ise şu şekildedir;goz-alti-morluklari-sebepleri

Papatya çayını soğuttuktan sonra bir pamuk yardımı ile göz kapaklarına uygulayın. Bitkisel ve etkili çözüm yollarından biride soğuk papatya çayı kürüdür. Göz altına elma kabuğu koymak yada düzenli olarak yoğurt suyu sürmekte etkili yöntemlerdendir.

2 çay bardağı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı koyarak 15-20 dakika bekletin. Ardından suyu süzüp buzdolabında soğuttuktan sonra 2 parça pamuğu çaya batırıp ardından göz kapaklarınızın üzeinde 10 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın. Bu da göz altı morlukları için etkili bir doğal çözümdür.

Göz altı morlukları için bir başka karışımda su, maydonuz ve pelin otu ile yapılan karışımdır. 1 litre su kaynatılır içine 1 demet maydonoz ve bir miktar pelin otu koyulur ve karışım kaynamaya devam eder. Ocaktan alındıktan sonra 10 dakika bekleyip göz altlarınıza sürebilirsiniz. Bu uygulamadan sonuç elde etmek isteyenler bu işlemi haftada 2 kez tekrar ettirmelidirler.

Bir diğer yöntem de maske yöntemidir. Bu yöntem için gerekli malzemeler 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı kadar bal. Bu karışımı göz altına sürerek 20 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git