İşte Güzelliğin Yeni Yasası – Estetik Artık Bakanlık Onaylı Yapılacak

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

6 Şubat 2011 tarihinde eklendi, 1.703 kez okundu.

Günümüzde insanların dış görünüşlerine verdiği önemin artması ile estetik ve güzelliğin de popülaritesi büyük ivmeli bir artış gösterdi. Estetik ve güzellik pazarının bu denli büyümesi Güzellik Merkezi adında birçok kuruluşun önlenemez bir şekilde artışına, insan sağlığı için çok önemli olabilecek tedavilerin hemen hemen birçok yerde uygulanmasına zemin hazırladı. Sağlık bakanlığı tarafından denetlenemeycek kadar fazla Güzellik salonu, estetik merkezi vs. gibi kuruluşlar ortaya çıkınca, Bakanlık’ta çıkardığı Yeni Estetik ve Güzellik kanunu ile buna dur demek zorunda kaldı. İşte Güzelliğin yeni yasası ve Estetik Güzellik Merkezleri’nin durumu;

Yeni güzellik yasasına göre ülkemizde bulunan 3000 adet Güzellik merkezinden Sadece 296 adet merkezin Estetik için uygun koşullar sağladığı tespit edildi ve bunlara Poliklinik ünvanı verilerek Bakanlık onaylı bir sağlık kuruluşu oldukları tescillendi. Estetik uygulamalrının sadece bu merkezlerde yapılabileceği yeni yasa ile belirtildi. Yasaya göre; Manikür, pedikür, cilt bakımı, makyaj, el ve ayak bakımı gibi uygulamalar güzellik salonları ve kuaförlere bırakılırken, epilasyon da dahil olmak üzere diğer tüm estetik uygulamalarının, sağlık kuruluşlarına, poliklinik statüsündeki güzellik merkezlerine ve bir sağlık kuruluşunun hekimi olan doktorun muaynehanesinde, poliklinik koşullarında ve hekim gözetiminde yapılması kararı çıktı.

İnsan sağlığı için hayli önemli olan yeni güzellik yasaına göre estetik uygulamaları artık uzman ellerde yapılacak, Lazer epilasyon, iğneli epilasyon, foto epilasyon, botoks, akne ve leke tedavileri, lazer le damar tedavileri, kimyasal peeling, vs. gibi uygulamalar artık ilgili branş hekiminin Özel Bölge muaynehanesinde, ilgili poliklinikte,tıp merkezi veya hastane gibi sağlık kuruluşlarında yapılacak..

Bu yasanın suistimal edilmemesi için belediyeleri bilinçlendirme çalışmalarına başlayan bakanlıkta denetimlerini arttırarak merdiven altı sözde güzellik merkezlerinin insan sağlığı ile oynamasına izin vermeyecek.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git