Kepçe Kulak Tedavisinde Ameliyatsız Sabitleme ve Ameliyat Yöntemi

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

28 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 1.043 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

Kulak işlevsel olarak önemli olduğu kadar estetik olarak da önem arz etmektedir. Doğuştan ya da fiziksel bir etki ile bozulan kulak estetiği hem fiziksel hem de psikolojik sorunlara yol açabilir.

Kulakların olması gerektiğinden daha açık olması sonucu ortaya çıkan kepçe kulak probleminde kulak kıvrımları az gelişmiş olabilir. Kulak kıvrımları yoksa kıvrımları oluşturmak ve kulağı olması gerektiği gibi geriye yatırmak için kepçe kulak tedavisi uygulanır. Bu tedavi için en uygun yaş 5-6 yaşları, okul öncesi yaşlarıdır. Çocuk okula başlamadan yapılması gereken bu tedavi çocuğun psikolojisi için önemlidir.

Kepçe kulak ameliyatı veya tedavisinin okul öncesi yaşlarda yapılması önerilse de her yaşta yapılabilen bir tedavidir. Kepçe kulak tedavisinde uygulanan iple kepçe kulak estetiği de yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Arka yüzü uyuşturulan kulaklarda deri altından geçirilen ipler ile kulak arkaya çektirilerek sabitlenir. kepce-kulak-icin-tedaviler

Kepçe kulak tedavisinde bir diğer yöntem ise kepçe kulak ameliyatıdır. Hastanın yaşına bakılarak genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu ameliyat her kulak için ortalama 40 dakika sürmektedir. 3 gün boyunca sargı kalan kulakta ağrılar olabilir. Hafif şişlik ve morlukların oluşabileceği ameliyat sonrası 3 ay dikişlerin atma riski bulunur. Bunu engellemek için kulakların darbelere ve öne bükülmeye karşı korunması gerekir.

Sonuç olarak başarılı bir Kepçe kulak ameliyatı sadece estetik görünüşü sağlamakla kalmaz kişinin sosyal ilişkilerini ve psikolojisini de olumlu yönde etkiler.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git