İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Kepçe Kulak Tedavisinde Ameliyatsız Sabitleme ve Ameliyat Yöntemi

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Kulak işlevsel olarak önemli olduğu kadar estetik olarak da önem arz etmektedir. Doğuştan ya da fiziksel bir etki ile bozulan kulak estetiği hem fiziksel hem de psikolojik sorunlara yol açabilir.

Kulakların olması gerektiğinden daha açık olması sonucu ortaya çıkan kepçe kulak probleminde kulak kıvrımları az gelişmiş olabilir. Kulak kıvrımları yoksa kıvrımları oluşturmak ve kulağı olması gerektiği gibi geriye yatırmak için kepçe kulak tedavisi uygulanır. Bu tedavi için en uygun yaş 5-6 yaşları, okul öncesi yaşlarıdır. Çocuk okula başlamadan yapılması gereken bu tedavi çocuğun psikolojisi için önemlidir.

Kepçe kulak ameliyatı veya tedavisinin okul öncesi yaşlarda yapılması önerilse de her yaşta yapılabilen bir tedavidir. Kepçe kulak tedavisinde uygulanan iple kepçe kulak estetiği de yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Arka yüzü uyuşturulan kulaklarda deri altından geçirilen ipler ile kulak arkaya çektirilerek sabitlenir. kepce-kulak-icin-tedaviler

Kepçe kulak tedavisinde bir diğer yöntem ise kepçe kulak ameliyatıdır. Hastanın yaşına bakılarak genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu ameliyat her kulak için ortalama 40 dakika sürmektedir. 3 gün boyunca sargı kalan kulakta ağrılar olabilir. Hafif şişlik ve morlukların oluşabileceği ameliyat sonrası 3 ay dikişlerin atma riski bulunur. Bunu engellemek için kulakların darbelere ve öne bükülmeye karşı korunması gerekir.

Sonuç olarak başarılı bir Kepçe kulak ameliyatı sadece estetik görünüşü sağlamakla kalmaz kişinin sosyal ilişkilerini ve psikolojisini de olumlu yönde etkiler.

28 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 1.177 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git